Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Stadion bez pociągów

Stadion bez pociągów

21 marca rozpoczęła się gruntowna przebudowa przystanku kolejowego Warszawa Stadion. Do końca października nie będą się na nim zatrzymywały żadne pociągi. Z tego powodu zmienione zostanły rozkłady jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

Przystanek znajduje się tuż obok budowanego Stadionu Narodowego. Jego remont ma związek ze zbliżającymi się mistrzostwami EURO 2012.

Wprawdzie tory biegnące przez przystanek Warszawa Stadion są w czasie dnia przejezdne, sam przystanek nie jest dostępny dla pasażerów. Pociągi przejeżdżają bez zatrzymywania się.

Więcej utrudnień czeka pasażerów w ciągu nocy. W związku z remontem od 22 marca, na podmiejskiej linii średnicowej – między Dworcem Wschodnim i Zachodnim – została wprowadzona tzw. nocna przerwa technologiczna.  Obowiązuje w godzinach 0.01 – 3.50. Z tego powodu zawieszone zostały weekendowe nocne kursy linii S1 i S2.

Ponadto dwa pociągi kursują przez Dworzec Centralny (omijają przystanki: Warszawa Ochota i Warszawa Powiśle). Będą to:

  1. ostatni pociąg linii S1 z Pruszkowa do Warszawy Wschodniej (o godz. 23.45).
  2. ostatni pociąg w niedziele i święta linii S1 z Dworca Wschodniego do Pruszkowa (o godz. 23.51)

 

Zawieszone zostały następujące pociągi kursujące w soboty oraz w niedziele i święta w relacjach:

linia S1

Warszawa Zachodnia (0.18) – Otwock (1.10)

Warszawa Zachodnia (1.18) – Otwock (2.10)

Otwock (0.07) – Pruszków (1.01)

Otwock (1.37) – Warszawa Zachodnia (2.15)

Linia S2

Warszawa Zachodnia (0.37) – Sulejówek Miłosna (1.13)

Warszawa Zachodnia (1.37) – Sulejówek Miłosna (2.13)

Sulejówek Miłosna (23.33)- Warszawa Zachodnia (0.09)

Sulejówek Miłosna (0.33) – Warszawa Zachodnia (1.08)

Sulejówek Miłosna (1.33) – Warszawa Wschodnia (1.54)

 

Żeby ułatwić pasażerom podróż między przystankami Warszawa Stadion i Warszawa Powiśle, linia autobusowa 517 dodatkowo zatrzymuje się „na żądanie” na przystanku PKP Powiśle. Połączenie rejonu Dw. Wschodniego i przystanku Stadion (skrzyżowanie Al. Zieleniecka/Zamoyskiego) zapewniają linie: tramwajowa 7 i autobusowe 146 i 147.

opublikowano 18 marca 2011r.
ostatnia aktualizacja 22 marca 2011r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat temu na trasy w aglomeracji warszawskiej wyruszyły autobusy linii lokalnych. Chyba mało kto wtedy przypuszczał, jak wielki sukces odniosą. To było coś nowego, a jednocześnie oferta, której potrzebowali mieszkańcy podwarszawskich gmin. Nic dziwnego, że po Lesznowoli, która pierwsza włączyła się we współpracę z Zarządem Transportu Miejskiego, dołączały kolejne samorządy i linie dowozowe powstają w dalszym ciągu – dziś jest ich 48. Tego jubileuszu nie byłoby bez dobrej współpracy ZTM z władzami podwarszawskich gmin. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską