Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Mniej pociągów na lotnisko

Mniej pociągów na lotnisko

Od 5 do 17 lipca pociągi Kolei Mazowieckich i prawie wszystkie pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej nie dojeżdżają na Lotnisko Chopina. Kończą kursy na stacji Warszawa Zachodnia. Częściej jeżdżą dojeżdżające do Dworca Centralnego autobusy linii lotniskowej 175 oraz zostało wprowadzone honorowanie biletów KM w pojazdach WTP.

W piątek, 5 lipca zarządca infrastruktury kolejowej – spółka PKP Polskie Linie Kolejowe – rozpoczął prace modernizacyjne na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Lotnisko Chopina. Planowany termin ich zakończenia to 17 lipca.

Pociągi Kolei Mazowieckich RL i Szybkiej Kolei Miejskiej S3 kursują w skróconych relacjach: Modlin – Warszawa Zachodnia i Wieliszew / Legionowo Piaski – Warszawa Zachodnia. Pociągi SKM S2 w większości również kończą i zaczynają kursy na stacji Warszawa Zachodnia. W dzień powszedni – połowa, a w weekend – 31 z 37 kursów jest realizowanych na trasie skróconej. Dodatkowo, od 5 do 17 lipca, rozkład jazdy SKM S2 się kilkukrotnie zmienia, dlatego zachęcamy do sprawdzania rozkładów jazdy.

Pociągi KM rozpoczynające i kończące bieg w Piasecznie zostały odwołane. Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny na stronie Kolei Mazowieckich.

W tym czasie została zwiększona częstotliwość lotniskowej linii autobusowej 175 na odcinku Centrum – Lotnisko Chopina. Na tym odcinku autobusy podjeżdżają na przystanki co 10 minut.

Zostało także wprowadzone honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego. Wszystkie bilety KM są honorowane w:

  • autobusach linii: 175 (na odcinku Dw. Centralny – Lotnisko Chopina), 188 (na odcinku Baleya – Lotnisko Chopina), 148 i 331 (na odcinku PKP Okęcie – Lotnisko Chopina), 228 (na odcinku PKP Okęcie – Ośrodek Wojskowy), 709 i 727 (na odcinku Metro Wilanowska – PKP Piaseczno)
  • metrze na odcinku Centrum – Stokłosy
  • autobusach i tramwajach, na odcinkach pokrywających się wymienionymi powyżej.

Dodatkowo w pociągach lotniskowych, w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM – KM – WKD”, obowiązuje stałe wzajemne honorowanie biletów.

opublikowano 3 lipca 2019r.
ostatnia aktualizacja 8 lipca 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
Zobacz nową stronę Warszawskiego Transportu Publicznego! Zobacz nową stronę Zarządu Transportu Miejskiego! RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja w wakacyjnym nastroju

Komunikacja w wakacyjnym nastroju

Letnie miesiące to tradycyjnie czas, kiedy warszawiacy wyjeżdżają na zasłużony wypoczynek. Dzieci nie chodzą do szkoły, studenci zdążyli ochłonąć po egzaminach, wiele osób bierze urlopy. Komunikacja miejska może także pomóc w wakacyjnej rozrywce. Warto wybrać się na przejażdżkę jedną z zabytkowych linii albo skorzystać z Zielonej Mapy i pojechać na cały dzień do jednego z atrakcyjnych przyrodniczo miejsc aglomeracji. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską