Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Zmiany na kolei: do Pruszkowa i Otwocka

Zmiany na kolei: do Pruszkowa i Otwocka

Kolejarze prowadzą prace na torach. W najbliższych dniach zmiany czekają mieszkańców miejscowości wzdłuż linii pruszkowskiej i otwockiej. Będą jeździły autobusy linii zastępczych.

Trwa modernizacja torów na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków. Od 29 do 30 czerwca oraz od 6 do 28 lipca zmieni się tu kursowanie pociągów. Część składów SKM linii S1 jeździć na trasie skróconej Otwock – Warszawa Zachodnia. Wybrane pociągi dojeżdżające do Pruszkowa kursować będą z pominięciem stacji Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus-Niedźwiadek, Piastów.

Rozkład jazdy jazdy pociągów S1 sprawdzić można TUTAJ.

W czasie prac pasażerowie będą mogli skorzystać z zastępczych linii autobusowych.  We wszystkie dni tygodnia jeździć będą autobusy linii ZS1, natomiast ZW wyjadą na trasę w dni powszednie:

ZS1: DW. ZACHODNI  – Al. Jerozolimskie – al. Wojska Polskiego – T. Kościuszki – H. Sienkiewicza – S. Staszica – Powstańców – Plantowa – al. Wojska Polskiego – OS. STASZICA / PĘTLA.

Przystanek graniczny: ŁOPUSZAŃSKA.

ZW: PKP PRUSZKÓW – Al. Jerozolimskie – al. Tysiąclecia – al. Wojska Polskiego – TRAUGUTTA (Piastów).

Honorowanie biletów

Bilety ZTM wszystkich rodzajów z uwzględnieniem stref biletowych honorowane będą w pociągach KM na odcinku Pruszków – Warszawa Wschodnia. W pociągach przyspieszonych Kolei Mazowieckich, które nie zatrzymują się w II strefie biletowej,  bilety ZTM ważne są do ostatniej stacji w I strefie biletowej.

Bilety KM do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe ważne będą w:

pociągach SKM linii:
     S1 na odcinku Pruszków – Warszawa Wschodnia
     S2, S3 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia
autobusach linii:
     ZS1 i ZW na całych trasach
     717 na odcinku Dw. Zachodni – Traugutta
     517 na odcinku Centrum – Ursus-Niedźwiadek
     127 na odcinku Centrum – PKP Włochy
     N35 i N85 na całych trasach
     N01 na odcinku Rondo Zesłańców Syberyjskich – PKP Włochy
     oraz w  innych liniach, których kursowanie pokrywa się z trasami ww. linii.

 

Prace na linii otwockiej

Roboty kolejowe prowadzone są również na linii otwockiej. Od 1 do 14 lipca zamknięty jest przejazd przez tory w Miedzeszynie. Autobusy linii 115 będę przejeżdżały przez tory w Falenicy i przy stacji kolejowej Radość.

Zamknięty zostanie również jeden z torów. Pociągi SKM linii S1 oraz KM linii R7 będą jeździły po jednym torze pomiędzy stacjami Warszawa Falenica a Warszawa Wawer. Trasa części pociągów linii S1 zostanie skrócona do stacji Warszawa Wschodnia, Warszawa Gocławek, Warszawa Wawer, Warszawa Falenica lub Warszawa Międzylesie.

Rozkład jazdy jazdy pociągów S1 sprawdzić można TUTAJ.

Pasażerowie będą mogli skorzystać z autobusów zastępczej linii ZS7:

ZS7: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna – Patriotów – marsz. J. Piłsudskiego – H. Kołłątaja – S. Staszica – Powstańców Warszawy – Orla – ORLA.

Przystanek graniczny: WĄSKA.

Ponadto trasa komunikacji zastępczej Kolei Mazowieckich z Pilawy zostanie wydłużona do stacji Warszawa Wschodnia. Autobusy będą się zatrzymywały po stronie ulicy Lubelskiej.

Honorowanie biletów

Bilety ZTM wszystkich rodzajów będą honorowane w pociągach KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Otwock oraz w autobusach komunikacji zastępczej uruchamianej przez KM na odcinku Śródborów – Warszawa Wschodnia.

Bilety ZTM wydane na II strefę zachowują ważność w autobusach linii ZS7 na odcinku WĄSKA –PKP FALENICA.

Bilety KM wszystkich rodzajów, do odpowiednich stacji lub sieciowe będą honorowane w:
w pociągach SKM linii S1 na odcinku Warszawa Zachodnia - Otwock,
w autobusach linii:
     ZS7 na całej trasie;
     521 na odcinku Pl. Zawiszy – PKP Falenica;
     oraz w autobusach i tramwajach kursujących ciągami pokrywającymi się z trasą ww. linii.

Pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np.  07.07. godz. 06.55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

 

opublikowano 27 czerwca 2019r.
ostatnia aktualizacja 1 lipca 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
Zobacz nową stronę Warszawskiego Transportu Publicznego! Zobacz nową stronę Zarządu Transportu Miejskiego! RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja w wakacyjnym nastroju

Komunikacja w wakacyjnym nastroju

Letnie miesiące to tradycyjnie czas, kiedy warszawiacy wyjeżdżają na zasłużony wypoczynek. Dzieci nie chodzą do szkoły, studenci zdążyli ochłonąć po egzaminach, wiele osób bierze urlopy. Komunikacja miejska może także pomóc w wakacyjnej rozrywce. Warto wybrać się na przejażdżkę jedną z zabytkowych linii albo skorzystać z Zielonej Mapy i pojechać na cały dzień do jednego z atrakcyjnych przyrodniczo miejsc aglomeracji. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską