Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Grochowska bez tramwajów

Grochowska bez tramwajów

Od poniedziałku, 24 czerwca do odwołania zostało zawieszone kursowanie linii tramwajowych 3 i 22. Została uruchomiona tramwajowa linia zastępcza 73, która kursuje z Annopolu na Piaski przez most Józefa Poniatowskiego. Zmiany są spowodowane modernizacją torowiska tramwajowego wzdłuż ulicy Grochowskiej na odcinku al. Zieleniecka – rondo Wiatraczna.

Trwa modernizacja torowiska tramwajowego wzdłuż ulicy Grochowskiej. 24 czerwca, w ramach kolejnego etapu prac, zostało zawieszone kursowanie linii 3 i 22.

Jednocześnie została uruchomiona tramwajowa linia zastępcza 73, która obsługuje trasę: Annopol – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – al. Zieleniecka  – al. J. Poniatowskiego – most Józefa Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Towarowa – Okopowa  – al. Jana Pawła  – Broniewskiego – Piaski. Tramwaje linii 73 podjeżdżają na przystanki co około 10 minut.

Tramwaje linii 6 i 26 nadal kursują al. Zieleniecką i al. J. Waszyngtona.

Na remontowanym odcinku ulicy Grochowskiej tramwajarze wymienią ponad dziewięć kilometrów szyn. Po zakończeniu prac tramwaje pojadą po nowym, zielonym torowisku, a pasażerowie będą do nich wsiadali z wygodnych peronów przystankowych. Obecnie rozpoczął się już montaż szyn.

opublikowano 19 czerwca 2019r.
ostatnia aktualizacja 1 lipca 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
Zobacz nową stronę Warszawskiego Transportu Publicznego! Zobacz nową stronę Zarządu Transportu Miejskiego! RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja w wakacyjnym nastroju

Komunikacja w wakacyjnym nastroju

Letnie miesiące to tradycyjnie czas, kiedy warszawiacy wyjeżdżają na zasłużony wypoczynek. Dzieci nie chodzą do szkoły, studenci zdążyli ochłonąć po egzaminach, wiele osób bierze urlopy. Komunikacja miejska może także pomóc w wakacyjnej rozrywce. Warto wybrać się na przejażdżkę jedną z zabytkowych linii albo skorzystać z Zielonej Mapy i pojechać na cały dzień do jednego z atrakcyjnych przyrodniczo miejsc aglomeracji. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską