Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Al. Polski Walczącej – nowa ulica na Mokotowie

Al. Polski Walczącej – nowa ulica na Mokotowie

W sobotę, 2 lutego, o godz. 11.00 al. Polski Walczącej została udostępniona warszawiakom. Dzięki jej budowie mieszkańcy Czerniakowa i Siekierek zyskali wygodnie połączenie pomiędzy ul. Czerniakowską a Trasą Siekierkowską. Ulicą tą jeżdżą autobusy linii 168.

Aleja Polski Walczącej (w czasie budowy roboczo nazywana Czerniakowską bis) powstała na przedłużeniu ul. J. Nehru i łączy się z już wcześniej wykonanym węzłem Trasy Siekierkowskiej.

W pasie dzielącym jezdnie, na odcinku od ul. Melomanów do ul. Batalionu AK „Bałtyk”, powstała rezerwa na planowaną trasę tramwajową. Do czasu jej wybudowania będzie tu buspas.

Od niedzieli, 3 lutego, nową ulicą zaczęły kursować autobusy linii 168. Nowa trasa prowadzi:

168: SPARTAŃSKA – … – J. Gagarina – J. Nehru – al. Polski Walczącej – al. J. Becka – … – WITOLIN.

Wybudowane zostały również nowe przystanki. Sielce 03 znajduje się na ulicy J. Nehru, przed skrzyżowaniem ze Zwierzyniecką w kierunku al. J. Becka. Autobusy linii 168 zatrzymują się „na żądanie” również na przystankach przy skrzyżowaniach al. Polski Walczącej z ulicą Grupy AK „Północ” i z Batalionu AK „Bałtyk” oraz jadąc w kierunku Czerniakowskiej na przystanku Małe Siekierki 04 przy skrzyżowaniu z al. J. Becka.

opublikowano 30 stycznia 2019r.
ostatnia aktualizacja 5 lutego 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska blisko domu

Komunikacja miejska blisko domu

Warszawski Transport Publiczny to ogromny system, który każdego dnia zapewnia sprawne i wygodne podróżowanie milionom pasażerów. Bardzo dobre wyobrażenie o WTP dają mapy dostępności, o których piszemy w tym numerze i które można znaleźć na stronie ZTM. Te schematy pozwalają spojrzeć całościowo na komunikację miejską w aglomeracji warszawskiej i jej funkcjonowanie. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską