Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Nowe przystanki

Nowe przystanki

Pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego mają jeszcze bliżej do komunikacji miejskiej. Od poniedziałku, 14 stycznia autobusy zatrzymują się na kilku nowych przystankach.

Dwa nowe przystanki uruchomiono na ulicy Grochowskiej przy skrzyżowaniu z Podolską. Dotychczas pasażerowie mieli w tym miejscu do dyspozycji jedynie przystanki tramwajowe. W kierunku ronda Wiatraczna autobusy zatrzymują się przed skrzyżowaniem z Podolską, a w kierunku ronda I. Mościckiego – za skrzyżowaniem. Na nowych przystankach zatrzymają się autobusy linii: 125, 142, 143, 145, 173, 183, 245, 702, 704, 720, 722, 730, N21, N24 i N71.

Na nowym przystanku Pl. Trzech Krzyży 10 stają autobusy linii 127, 171, N33 i N83. Przystanek ten uzupełnia ofertę dla autobusów jadących z Powiśla i skręcających z ulicy Książęcej w kierunku ronda gen. Ch. De Gaulle’a, które omijały plac. Teraz zatrzymują się będą ok. 70 metrów za skrzyżowaniem ulic Nowy Świat i Książęcej.

Kolejne dwa przystanki zostały wybudowane w ramach budżetu partycypacyjnego. Przy Bażantarni 01 i 02 powstały na ulicy o tej samej nazwie, ok 300 metrów od al. Komisji Edukacji Narodowej i ulicy J. Rosoła. Na żądanie zatrzymują się tu autobusy linii 166 i 192. Bezpośrednio przy przystankach znajdują się osiedle, szkoła i kościół.

W Rembertowie autobusy przybliżyły się do pociągów. Dla linii 153, 196 i N24 powstał nowy przystanek PKP Rembertów 08. Jest on na ulicy Cyrulików, za skrzyżowaniem z al. gen. A. Chruściela „Montera” w kierunku pętli Rembertów–Kolonia.

Zakończyła się też modernizacja przystanku Stacja Krwiodawstwa 01 na Saskiej Kępie. Została tu przebudowana zatoka przystankowa. Jednocześnie powstał nowy przystanek – Stacja Krwiodawstwa 02, na ulicy Zwycięzców, przed skrzyżowaniem z A. Nobla.

Na wniosek pasażerów zmieniły się miejsca postoju autobusów na pętli Targówek. I tak autobusy linii 212 zatrzymują się na przystanku Targówek 05, a 262 – Targówek 04. Dzięki temu autobusy jadące do ul. Radzymińskiej i dalej w kierunku al. Solidarności odjeżdżą z jednego miejsca. Podobnie jak autobusy nocne, dzięki zmianie przystanku dla linii N62 na Targówek 02. Autobusy linii 256 podczas kursów w obu kierunkach zatrzymują się na Targówek 06.

opublikowano 11 stycznia 2019r.
ostatnia aktualizacja 14 stycznia 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską