Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Imprezy sportowe i uroczystości na ulicach Warszawy

Imprezy sportowe i uroczystości na ulicach Warszawy

W niedzielę, 16 września, zawodnicy będą rywalizowali w białołęckim Biegu przez Most, a  w poniedziałek, 17 września, odbędą się uroczystości upamiętniające napaść ZSRR na Polskę. Będą zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Białołęcki Bieg przez Most

W niedzielę, 16 września, w godz. 11.00 – 14.00 już po raz szósty odbędzie się „Bieg przez Most – Białołęka 2018”. Zgodnie z nazwą, trasa biegu będzie prowadziła przez most Marii Skłodowskiej-Curie. Start i meta zmagań zostały zlokalizowane w parku Picassa, nieopodal kortów tenisowych i Białołęckiego Ośrodka Kultury. Pętla biegu będzie prowadziła ulicami: Świderska (jezdnia w kierunku Nowodworów), J. Mehoffera, Nowodworska, Odkryta, zawrotka przed ul. H. Ordonówny, Odkryta, Nowodworska, J. Mehoffera, Świderska (jezdnia w kierunku mostu M. Skłodowskiej-Curie). Dalej uczestnicy zmagań wbiegną na odcinek specjalny trasy (klasyfikowany dodatkowo) prowadzący przez most M. Skłodowskiej-Curie (ciąg pieszo-rowerowy), Farysa (droga rowerowa), Prozy (droga rowerowa), zawrotka i powrót mostem na Białołękę. Zawodnicy będą finiszować ul. Świderską do parku Picassa.

W czasie biegu autobusy linii 133, 152, 211, 214, 516 i 518 będą jeździły objazdami:

133: CHOSZCZÓWKA – ... – J. Mehoffera – Światowida –TARCHOMIN,

152: BIAŁOŁĘKA DWORSKA – ... – Modlińska – Światowida – TARCHOMIN,

211, w kierunku ŻERAŃ FSO: BUKÓW – … – Milenijna – Światowida – Myśliborska – Kasztanowa – ... – ŻERAŃ FSO,

214: GRODZISK – ... – Modlińska – Światowida – J. Mehoffera – Myśliborska – Ćmielowska – Światowida –TARCHOMIN (powrót: Światowida – Modlińska – … – GRODZISK),

516: NOWODWORY – Światowida – Dzierzgońska – Odkryta – H. Ordonówny – Światowida – Ćmielowska – ... – ŻERAŃ FSO,

518: NOWODWORY – Światowida – Modlińska – ... – PL. TRZECH KRZYŻY.

Uroczystości 17 września na ul. Muranowskiej

W poniedziałek, 17 września, odbędą się uroczystości upamiętniające 79. rocznicę napaści ZSRR na Polskę, przy pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie, na ul. Muranowskiej. W godz. 13.30-22.00 zamknięta dla ruchu będą obydwie jezdnie ul. Muranowskiej pomiędzy ul. Bonifraterską a gen. W. Andersa. Autobusy linii 116 i 518 zostaną skierowane na trasę objazdową:

116, 518, w kierunkach Wilanów, pl. Trzech Krzyży, od wiaduktu nad ul. Z. Słomińskiego: A. Dawidowskiego – Z. Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska i dalej swoimi trasami,

w kierunkach Chomiczówka, Nowodwory, od skrzyżowania Bonifraterska/Świętojerska: Świętojerska – gen. W. Andersa i dalej swoimi trasami.

opublikowano 13 września 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską