Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Prace na kolejowej linii otwockiej

Prace na kolejowej linii otwockiej

Od 26 marca do 14 kwietnia pociągi linii S1 oraz R7 pomiędzy przystankami Warszawa Falenica i Warszawa Wawer jeżdżą po jednym torze. Pasażerowie mogą skorzystać z zastępczej linii autobusowej ZR7.

Prace związane są z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Część pociągów linii S1 została skrócona do stacji Warszawa Wschodnia i Warszawa Falenica lub przystanku Warszawa Międzylesie. W tym czasie będą jeździły autobusy uruchomionej przez Koleje Mazowieckie linii zastępczej ZR7. Autobusy pojadą trasą:

ZR7: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót Widoczna) – Patriotów (jezdnia zachodnia) – Marszałka Józefa Piłsudskiego – Hugona Kołłątaja – Stanisława Staszica – Powstańców Warszawy – Orla – ORLA (powrót: Orla, Świderska).

Przystankiem granicznym pomiędzy I i II strefą jest WĄSKA.

Honorowanie biletów

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów) są honorowane w pociągach KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Śródborów oraz w autobusach zastępczej komunikacji linii ZR7, uruchamianych przez KM, na całej trasie.

Bilety ZTM wydane na II strefę zachowują ważność w autobusach linii ZR7 na odcinku WĄSKA – PKP FALENICA.

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są zobowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 26.03. godz. 08:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Bilety Kolei Mazowieckich (wszystkich rodzajów, do odpowiednich stacji lub sieciowe) są honorowane w:

 • w pociągach SKM linii S1 na odcinku Otwock – Warszawa Zachodnia
 • w autobusach linii: 115, 119, 125, 142, 161, 213, 219, 305, 521, 523, 525, 702 – na całej trasie, oraz w autobusach i tramwajach kursujących ciągami pokrywającymi się z trasą ww. linii
 • w autobusach i tramwajach kursujących ciągami ulic:
  • Wiatraczna – al. Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego –
   Al. Jerozolimskie – pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie/Grójecka – Kopińska – Dw. Zachodni,
  • Rondo Daszyńskiego – Towarowa – Pl. Zawiszy,
  • Rondo ONZ – al. Jana Pawła II – Dw. Centralny,
  • Metro Świętokrzyska – Marszałkowska – Waryńskiego / Marszałkowska – Nowowiejska – Metro Politechnika
 • w linii metra M1 na odcinku Świętokrzyska – Politechnika oraz M2 na odcinku Stadion Narodowy – Rondo Daszyńskiego.

opublikowano 22 marca 2018r.
ostatnia aktualizacja 26 marca 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat temu na trasy w aglomeracji warszawskiej wyruszyły autobusy linii lokalnych. Chyba mało kto wtedy przypuszczał, jak wielki sukces odniosą. To było coś nowego, a jednocześnie oferta, której potrzebowali mieszkańcy podwarszawskich gmin. Nic dziwnego, że po Lesznowoli, która pierwsza włączyła się we współpracę z Zarządem Transportu Miejskiego, dołączały kolejne samorządy i linie dowozowe powstają w dalszym ciągu – dziś jest ich 48. Tego jubileuszu nie byłoby bez dobrej współpracy ZTM z władzami podwarszawskich gmin. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską