Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Zamknięty pl. Krasińskich

Zamknięty pl. Krasińskich

Od niedzieli, 11 marca od ok. godz. 22.00 zamknięty dla ruchu jest pl. Krasińskich pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Świętojerską i Długą.

Jadący ul. Bonifraterską muszą się rozjechać w prawo lub w lewo w ul. Świętojerską. Podobnie muszą zrobić kierowcy dojeżdżający ul. Senatorską do skrzyżowania z ul. Długą. Od strony ul. Świętojerskiej możliwy jest tylko dojazd do parkingu podziemnego. Objazd zamkniętego pl. Krasińskich został poprowadzony ulicami: Świętojerska – gen. W. Andersa – pl. Bankowy – Senatorska.

Utrudnienia czekają także pieszych. Prace na placu zostały podzielone na dwa etapy – w każdym z nich czynny będzie chodnik tylko po jednej stronie ulicy. W pierwszym etapie otwarty jest chodnik po stronie Pałacu Krasińskich (Biblioteki Narodowej), a w drugim dostępny będzie po stronie gmachu Sądu Najwyższego. Natomiast na skrzyżowaniach z ulicami Świętojerską i Długą czynne aą przejścia dla pieszych przez jezdnie placu tylko po jednej stronie. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez miesiąc.

Natomiast 25 marca wyłączona z ruchu zostanie ul. Miodowa pomiędzy ulicami Senatorską i Długą. Prace w tym miejscu potrwają do połowy maja. W ostatnim etapie prac kolejno zamykane będą skrzyżowania z ulicami: Świętojerską, Długą i Senatorską. Trwa remont pl. Krasińskich i ul. Miodowej. Będą nowe chodniki z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych, jezdnia z bloczków granitowych, kontrastujące przejścia dla pieszych, zatoki postojowe, progi zwalniające. Projekt zakłada zamontowanie 35 replik słupa typu Pastorał Warszawski model z 1904 r.

Autobusy linii 116 i 178 oraz nocnej N44 w kierunku krańców WILANÓW, PKP URSUS, DW.CENTRALNY kursują objazdem ulicami: Świętojerska – gen. W. Andersa – pl. Bankowy – Senatorska. Jadąc w przeciwnych kierunkach autobusy tych linii zjadą z ul. Miodowej przez ul. Kapucyńską w al. „Solidarności” i dalej pojadą ulicami gen. W. Andersa i Świętojerską. Podobnymi trasami, tj. ul. gen. W. Andersa, kursuje linia 180. Linia 222 z pl. Bankowego jedzie ulicami: gen. W. Andersa – Świętojerska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Z. Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA. Natomiast autobusy linii 503 dojeżdżają do krańca BIELAŃSKA. Z kolei linia 518 jedzie ul. Senatorską na pl. Bankowy i dalej ulicami gen. W. Andersa i A. Mickiewicza.

Uruchomione zostały tymczasowe przystanki:

  • MURANÓW 52 dla autobusów linii 518, zlokalizowany przy ul. gen. W. Andersa w kierunku ul. Muranowskiej, ok. 170 metrów za skrzyżowaniem z ul. Świętojerską,
  • MURANOWSKA 51 dla autobusów linii 518, zlokalizowany przy ul. gen. W. Andersa w kierunku ul. Stawki, bezpośrednio przed skrzyżowaniem z ul. Stawki,
  • KAPITULNA 53 dla autobusów linii 116, 178 i 180 oraz nocnej N44, zlokalizowany przy ul. Kapucyńskiej w kierunku al. „Solidarności”, bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Miodową.
Zobacz schemat

opublikowano 7 marca 2018r.
ostatnia aktualizacja 12 marca 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska blisko domu

Komunikacja miejska blisko domu

Warszawski Transport Publiczny to ogromny system, który każdego dnia zapewnia sprawne i wygodne podróżowanie milionom pasażerów. Bardzo dobre wyobrażenie o WTP dają mapy dostępności, o których piszemy w tym numerze i które można znaleźć na stronie ZTM. Te schematy pozwalają spojrzeć całościowo na komunikację miejską w aglomeracji warszawskiej i jej funkcjonowanie. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską