Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Poprowadź autobus w nowej aplikacji Ekobus

Poprowadź autobus w nowej aplikacji Ekobus

Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia nową edukacyjną grę komunikacyjną Ekobus. Dzięki specjalnej aplikacji jej uczestnicy będą mogli zasiąść za kierownicą autobusu i od najmłodszych lat oswajać się z ekologicznym transportem publicznym.

Użytkownik wcieli się w rolę kierowcy autobusu i pojedzie trasą, podczas której będzie musiał zmierzyć się z pytaniami z zakresu komunikacji miejskiej i ekologii. Po drodze przejdzie obok kilku charakterystycznych dla Warszawy atrakcji: Stadionu Narodowego, Syrenki Warszawskiej, Zamku Królewskiego, ZOO, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Pałacu Kultury i Nauki. Aplikacja dedykowana jest uczniom klas I-III szkoły podstawowej, ale korzystać z niej będzie mógł każdy, do czego zachęcamy także rodziców.

Poprzez grę Ekobus Zarząd Transportu Miejskiego zamierza podnieść świadomość wśród najmłodszych w zakresie dostępnych form transportu publicznego oraz tego, jak nasze decyzje wpływają na środowisko, w którym żyjemy. Aplikacja powstała w ramach kampanii „Nasza wspólna sprawa – ekologiczna Warszawa”, w której ZTM promuje zielone miejsca w stolicy i możliwość dotarcia do nich komunikacją miejską (zielonamapa.waw.pl).

Ekobus stanowi także uzupełnienie działań prowadzonych w ramach Wychowania Komunikacyjnego, w którym ZTM wraz z Miejskimi Zakładami Autobusowymi prowadzi zajęcia komunikacyjne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Gra dostępna jest za darmo na smartfonach i tabletach z systemem Android i iOS na stronie: ekobus.waw.pl.

opublikowano 22 listopada 2017r.
ostatnia aktualizacja 22 listopada 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską