Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Patriotyczna gra komunikacyjna – poznajmy historię Armii Krajowej i Warszawy

Patriotyczna gra komunikacyjna – poznajmy historię Armii Krajowej i Warszawy

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Zarząd Transportu Miejskiego zapraszają do wzięcia udziału w patriotycznej grze komunikacyjnej. Aby lepiej poznać historię Armii Krajowej, losy jej żołnierzy podczas II Wojny Światowej i Powstania Warszawskiego oraz historię naszego miasta, wystarczy wybrać się komunikacją miejską w kilkadziesiąt wyjątkowych miejsc. Gra rozpoczęła się 15 września i potrwa do 30 listopada. Na najambitniejszych uczestników gry czekają nagrody.

15 września rozpoczęła się patriotyczna gra komunikacyjna. Jej celem jest przybliżenie historii Armii Krajowej oraz zachęcenie do odwiedzania w Warszawie miejsc przypominających o II Wojnie Światowej i Powstaniu Warszawskim. Do wszystkich Miejsc Pamięci można dojechać komunikacją miejską.

Aby przyłączyć się do gry, wystarczy posiadać telefon lub tablet z dostępem do Internetu i zainstalowaną aplikacją do odczytywania kodów QR. W pierwszej kolejności należy wejść na stronę Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (ŚZŻAK) oraz zarejestrować swój udział. Następny krok to wybór Miejsc Pamięci do odwiedzenia oraz zaplanowanie podróży środkami komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, metro). Każda podróż będzie przebiegała w podobny sposób – rejestracja przejazdów komunikacją miejską poprzez zeskanowanie kodu QR na przystanku rozpoczęcia i zakończenia podróży oraz rejestracja wizyty w Miejscu Pamięci poprzez zeskanowanie umieszczonego na mim kodu QR wraz z udzieleniem odpowiedzi na pytania, które wyświetlą się po zeskanowaniu kodu.

Po odwiedzeniu wszystkich zaplanowanych Miejsc Pamięci konieczne będzie także rozwiązanie testu z historii przedsiębiorstwa Tramwaje i autobusy m.st. Warszawy podczas II Wojny Światowej oraz konspiracyjnej działalności jego pracowników.

W ramach gry punktowane będą: zarejestrowane podróże komunikacją miejską do Miejsc Pamięci, poprawne odpowiedzi na pytania dotyczące Miejsc Pamięci oraz prawidłowe odpowiedzi na pytania z zakresu historii przedsiębiorstwa Tramwaje i autobusy m.st. Warszawy podczas II Wojny Światowej i konspiracyjnej działalności jego pracowników, podanie danych biograficznych w trakcie rejestracji oraz wypełnienie ankiety dotyczącej gry.

50 osób, które zdobędą największą liczbę punktów (co najmniej 333 na tysiąc możliwych) otrzyma upominki od Zarządu Transportu Miejskiego.

Szczegółowe informacje o patriotycznej grze komunikacyjnej oraz regulamin są dostępne w zakładce „gra komunikacyjna” oraz na stronie ŚZŻAK.

Zachęcamy do przyłączenia się do gry!

Dodatkowe materiały dotyczące historii przedsiębiorstwa "Tramwaje i autobusy m.st. Warszawy" podczas II Wojny Światowej i konspiracyjnej działalności jego pracowników:

Opis

Krzyżówka 1

Krzyżówka 2

Test

 

 

opublikowano 15 września 2016r.
ostatnia aktualizacja 19 września 2016r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską