Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Pociągi przystają na Mokrym Ługu

Pociągi przystają na Mokrym Ługu

Mieszkańcy osiedla Mokry Ług w Rembertowie od 1 sierpnia zyskali możliwość wygodnego dojazdu pociągiem do centrum Warszawy. Wszystko dzięki uruchomieniu nowego przystanku kolejowego Warszawa Mokry Ług.

Przystanek powstał na linii kolejowej prowadzącej z Warszawy Wschodniej do Tłuszcza, między przystankami Warszawa Rembertów i Zielonka Bankowa.

Nowy przystanek jest granicznym między pierwszą a drugą strefą biletową. To oznacza, że pasażerowie  podróżujący z niego pociągami Kolei Mazowieckich - na podstawie biletów ZTM (od dobowego "wzwyż") - w kierunku Zielonki, powinni mieć bilety ważne w drugiej strefie biletowej. Natomiast osoby jadące w kierunku centrum Warszawy mogą korzystać z biletów ważnych w strefie pierwszej. 

opublikowano 29 lipca 2016r.
ostatnia aktualizacja 2 sierpnia 2016r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską