Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Częściej, wygodniej i sprawniej w Wesołej i Rembertowie

Częściej, wygodniej i sprawniej w Wesołej i Rembertowie

Linia 173 zastąpiła dotychczasowe 173 i 315. Autobusy kursują na trasie STARA MIŁOSNA – DW. WSCHODNI (LUBELSKA) ze zdecydowanie większą, 12-minutową częstotliwością. Linie 183 i 216 zostały połączone w jedną – 183, która obsługuje trasę ZIELONA – WIATRACZNA. Autobusy podjeżdżają na przystanki co 12 minut. Nowa organizacja komunikacji autobusowej w Wesołej i Rembertowie obowiązuje od 29 marca.

Od 29 marca mieszkańcy północnej części Wesołej, osiedla Zielona oraz Nowego Rembertowa mają do dyspozycji sprawniej funkcjonującą komunikację autobusową.

Linie autobusowe 173 i 315 zostały połączone w jedną – 173. Jej trasa na całym odcinku pokrywa się z obecną trasą linii 173. Dodatkowo autobusy rozpoczynające trasę na przystanku STARA MIŁOSNA wjeżdżają w głąb osiedla Stara Miłosna – do przystanku TORFOWA.

Od 29 marca autobusy obsługują trasę: DW. WSCHODNI (LUBELSKA) – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska (powrót: Podskarbińska – Mińska) – Dwernickiego – Wiatraczna – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – Wspólna – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Moraczewskiego – Piłsudskiego – Jana Pawła II – STARA MIŁOSNA (powrót: Jana Pawła II – rondo Macierowe Bagno – Jana Pawła II).

Jednocześnie została zdecydowanie zwiększona częstotliwość kursowania. Autobusy podjeżdżają na przystanki co 12 minut w godzinach szczytu komunikacyjnego (dotychczas co 30 minut) i co 15 minut poza szczytem (dotychczas co 30 minut). Oznacza to, że liczba kursów realizowanych w ciągu godziny wzdłuż ulicy Armii Krajowej w godzinach szczytu wzrosła o 150 proc. (z 2 do 5), a poza szczytem o 100 proc. (z 2 do 4). Częstotliwość w dni świąteczne nie zmienia się i wynosi 30 minut.

Zastąpienie linii 173 i 315 jedną częściej kursującą linią 173 jest jednoznaczne z poprawą obsługi komunikacyjnej osiedli Wesoła-Centrum, Wola Grzybowska, Groszówka i Zielona. Mieszkańcy zyskali częstsze połączenia z komunikacją tramwajową na ulicy Grochowskiej oraz autobusami linii 402 i 520 (jednoperonowa przesiadka).

Jednocześnie, dzięki likwidacji nierównych odstępów czasowych pomiędzy kursami realizowanymi przez dwie linie, których trasy różnią się na początkowych odcinkach, poprawiła się punktualność i regularność komunikacji autobusowej łączącej Wesołą z Pragą Płd.

Za przekierowaniem autobusów z linii 315 do obsługi linii 173 przemawiało niższe wykorzystanie linii 315 w porównaniu do linii 173.

Połączone zostały także linie 183 i 216 w jedną linię – 183. Autobusy linii 183 kursują na trasie: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Ilskiego – al. Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna – Brata Alberta – ZIELONA.

Częstotliwość kursowania linii wzrosła z 15 do 12 minut w godzinach szczytu komunikacyjnego oraz z 30 do 15 minut w pozostałych godzinach. W święta autobusy kursują co 30 minut.

Nowe rozwiązanie komunikacyjne pozwoliło na utworzenie bezpośredniego połączenia osiedla Zielona z Pragą Płd. oraz zwiększenie liczby kursów z Nowego Rembertowa na Pragę.

Poprawiła się także regularność kursów na ulicach al. Komandosów – Grzybowa. Dotychczas autobusy linii 183 i 216 często odjeżdżały z przystanków o podobnych godzinach, ze względu na dostosowanie ich rozkładów m.in. do odjazdów pociągów ze stacji kolejowej w Rembertowie oraz skoordynowanie z innymi połączeniami.

Zmiany w komunikacji autobusowej zostały uzgodnione z Urzędem Dzielnicy Wesoła.

 

opublikowano 16 marca 2016r.
ostatnia aktualizacja 5 kwietnia 2016r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską