Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Opóźniony debiut linii S-9

Nowa linia kolejowa ruszy nieco później

Nowa linia kolejowa ruszy nieco później

W związku z opóźnieniem w harmonogramie przebudowy Dworca Gdańskiego, uruchomienie linii miejskiej kolei S-9 przesunie się w czasie. Pierwsze pociągi do Legionowa i Wieliszewa pojadą w drugiej połowie marca.

Opóźnienie w modernizacji wynika ze złych warunków atmosferycznych. To z kolei powoduje, że dłużej niż pierwotnie zakładano, ograniczony będzie ruchu pociągów. Dlatego też, nie będzie możliwe uruchomienie linii S-9 od początku przyszłego miesiąca.

W uzgodnieniu z Polskimi Liniami Kolejowymi oraz z Kolejami Mazowieckimi, została podjęta decyzja, że linia S-9 zostanie uruchomiona w drugiej połowie marca a pociągi będą wprowadzane do ruchu etapowo. Dokładny termin zostanie potwierdzony już niebawem. W ciągu kilku dni przedstawimy również szczegóły dotyczące rozkładu jazdy.

opublikowano 25 lutego 2010r.
ostatnia aktualizacja 25 lutego 2010r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat temu na trasy w aglomeracji warszawskiej wyruszyły autobusy linii lokalnych. Chyba mało kto wtedy przypuszczał, jak wielki sukces odniosą. To było coś nowego, a jednocześnie oferta, której potrzebowali mieszkańcy podwarszawskich gmin. Nic dziwnego, że po Lesznowoli, która pierwsza włączyła się we współpracę z Zarządem Transportu Miejskiego, dołączały kolejne samorządy i linie dowozowe powstają w dalszym ciągu – dziś jest ich 48. Tego jubileuszu nie byłoby bez dobrej współpracy ZTM z władzami podwarszawskich gmin. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską