Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Veturilo z tandemami

 Veturilo z tandemami

Od 6 lipca, w ramach Veturilo, można wypożyczać również tandemy. Obecnie jest ich 10, a rowery są dostępne na takich samych zasadach, jak pozostałe jednoślady Veturilo.

6 lipca Warszawski Rower Publiczny Veturilo wzbogacił się o 10 tandemów. Rowery są już dostępne na stacjach rowerowych, a ich lokalizację można sprawdzić na stronie www.veturilo.waw.pl

Z tandemów można korzystać na takich samych zasadach, jak z pozostałych rowerów Veturilo. Osoby, które są już zarejestrowane w systemie nie muszą dokonywać żadnych dodatkowych formalności – od dziś mają do wyboru rowery standardowe lub tandemy. Osoby, które jeszcze nie korzystały z Warszawskiego Roweru Publicznego, ale chciałyby się wybrać na przejażdżkę dwuosobowym jednośladem zachęcamy do zarejestrowania się w systemie (www.veturlio.waw.pl) i wypożyczenia rowerów. Przypominamy, że pierwszych 20 minut jest bezpłatne.

Z tandemów mogą korzystać jednocześnie dwie osoby o łącznej wadze nie przekraczającej 227 kg (nie można wozić pasażerów na bagażniku).

Rowery zostaną udostępnione na okres wakacyjny. Po okresie testów oraz sprawdzeniu jakim zainteresowaniem będą się cieszyły zostanie podjęta decyzja o pozostawieniu ich na stałe lub wycofaniu z oferty.

Warszawski Rower Publiczny Veturilo został uruchomiony w sierpniu 2012 roku z 55 stacjami i tysiącem rowerów. Obecnie (od początku marca do końca listopada) można korzystać już z 198 stacji i prawie 3 tys. rowerów. W systemie jest zarejestrowanych ponad 310 tys. użytkowników, z czego ponad 50 tys. przystąpiło do Veturilo w tym roku. Od 2012 roku rowery wypożyczano ponad 5 mln razy (z czego milion w tym roku!).

opublikowano 6 lipca 2015r.
ostatnia aktualizacja 6 lipca 2015r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Koniec roku nastraja do refleksji i skłania do podsumowań. Mijających 12 miesięcy przyniosło wiele wydarzeń ważnych dla stołecznej komunikacji: Warszawski Transport Publiczny zyskał nowe logo, na ulice wyjechały nowoczesne autobusy o napędzie hybrydowym i gazowym, a pasażerowie mogą taniej podróżować po aglomeracji dzięki Biletom Metropolitalnym i zmianom w Karcie Warszawiaka. Działo się dużo, dlatego postanowiliśmy przypomnieć Państwu, jak mijał komunikacyjnie rok 2018. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską