Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Nowy kolejowy rozkład jazdy od 14 grudnia 2014 r.

SKM – nowy rozkład jazdy od 14 grudnia

SKM – nowy rozkład jazdy od 14 grudnia

14 grudnia 2014 roku został wprowadzony nowy rozkład jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. Najwięcej zmian pojawiło się na liniach legionowskich S3 i S9. Odcinek Legionowo – Wieliszew w dni powszednie jest obsługiwany przez pociągi linii S9. Dla linii S1 i S2 zmieniły się nieznacznie godziny odjazdów pociągów ze stacji oraz, w godzinach szczytu komunikacyjnego, są uruchamiane dodatkowe kursy. Rozkład jazdy dla linii S1 będzie obowiązywał do 31 stycznia 2015 roku, a dla linii S2, S3 i S9 do 14 marca 2015 roku.

 SKM S1

Rozkład jazdy linii S1, z powodu prac modernizacyjnych na odcinku Warszawa – Pruszków – Grodzisk Mazowiecki, będzie ulegał zmianom przez kilka najbliższych miesięcy. Wraz ze zamianami  organizacji ruchu kolejowego będzie zmieniała się liczba pociągów SKM i ich koordynacja z połączeniami Kolei Mazowieckich. W najbliższym okresie (do 31 stycznia 2015 roku) liczba połączeń SKM nie zostanie zmniejszona, a na linii otwockiej układ połączeń będzie zbliżony do dotychczasowego.

Na odcinku pruszkowskim – w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego – są uruchamiane dodatkowe połączenia. Z Pruszkowa do Warszawy Wschodniej dodatkowe pociągi wyjeżdżają o godzinach 7.06 i 8.10. Dodatkowe kursy są realizowane także na odcinkach Warszawa Wschodnia – Pruszków (wyjazd z Warszawy Wschodniej o godzinie 16.37) oraz Warszawa Zachodnia – Pruszków (wyjazd z Warszawy Zachodniej o godzinie 18.17).

Dla pociągów SKM linii S1 rozkład jazdy będzie obowiązywał do 31 stycznia 2015 roku. Od 1 lutego 2015 roku – wraz z rozpoczęciem przebudowy mostu na Utracie w pobliżu stacji kolejowej w Pruszkowie – rozkład jazdy zostanie zmieniony, a liczba pociągów SKM i KM ograniczona.

Uwaga! Szczegółowe informacje o zasadach kursowania uzupełniajacej linii autobusowej ZS1 i honorowaniu biletów są dostępne tutaj

SKM S2

Układ połączeń dla linii S2 opracowano bez większych zmian w stosunku do rozkładu obowiązującego dotychczas. Pociągi kursują bazowo co 30 minut (praktycznie bez odstępstw). Na odcinku  Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina kursy linii S2 są skoordynowane – podobnie jak w dotychczasowym rozkładzie jazdy – z liniami S3 i KML.

Odstępy pomiędzy odjazdami pociągów SKM i KM z Warszawy w kierunku Sulejówka Miłosny nie zmieniły się. Wynika to z braku systemowych zmian w układzie połączeń dalekobieżnych pomiędzy Warszawą a Lublinem i Terespolem oraz brakiem modyfikacji rozkładu jazdy KM na linii siedleckiej.

SKM S3 i S9

Od 14 grudnia 2014 roku, zgodnie z preferencjami mieszkańców gminy Wieliszew, odcinek Legionowo – Wieliszew w dni powszednie jest obsługiwany przez pociągi SKM linii S9. W weekendy i święta na tym odcinku kursują pociągi linii S3. Wieliszew jest dodatkowo obsługiwany dwoma parami połączeń, które zapewniają bezpośredni dojazd do Warszawy przed godziną 8.00 i powrót po godzinie 16.00.

Dla pociągów SKM linii S3 w dni powszednie obowiązuje trasa podstawowa Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina. Jednak zarówno pociągi linii S3, jak i S9 – w godzinach szczytu komunikacyjnego – obsługują stację Legionowo Piaski. Wyjątkiem jest pociąg wyjeżdżający z Legionowa do Warszawy o godzinie 7.36. Późniejszy, w stosunku do rozkładu dotychczasowego, odjazd tego pociągu z Legionowa jest związany ze zmianami godzin kursowania pociągów KM z Ciechanowa i Działdowa.

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S9 jest, w miarę możliwości, skoordynowany z rozkładami jazdy pociągów Kolei Mazowieckich obsługujących Nasielsk, Ciechanów i Działdowo. Zostało także uruchomione nowe połączenie na odcinku Legionowo Piaski – Warszawa Gdańska. Pociąg wyjeżdża z Legionowa Piasków o godzinie 6.29, a na stację Warszawa Gdańska dojeżdża o godzinie 6.55.

Nowy rozkład jazdy SKM na linii S3 różni się od dotychczasowego późniejszymi o kilka minut godzinami odjazdów pociągów w kierunku Warszawy, spowodowanymi koniecznością dopasowania odjazdów pociągów SKM do godzin kursowania pociągów „pendolino” z Gdańska do Warszawy. Prawie wszystkie pociągi S3 kursujące w kierunku Lotniska Chopina mają jednak krótszy postój na stacji Warszawa Centralna.

Rozkłady jazdy dla pociągów SKM linii S3 i S9 będą obowiązywały do 14 marca 2015 roku.

 

W 2015 roku rozkład jazdy na poszczególnych liniach SKM  będzie ulegał modyfikacjom ze względu na planowane prace torowe w Warszawskim Węźle Kolejowym, prowadzone przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe.

W pierwszym półroczu 2015 roku istotne utrudnienia będą miały miejsce na linii pruszkowskiej, ze względu na kontynuację robót modernizacyjnych, obejmujących także układ podmiejski (m.in. stację Pruszków). Latem prowadzone będą prace na linii otwockiej – dalszy ciąg zadań realizowanych w bieżącym roku oraz rozpoczęcie prac związanych z budową tunelu Żegańska – Zwoleńska w Międzylesiu. W kolejnych miesiącach planowane są  zamknięcia torowe związane z przebudową stacji Warszawa Rembertów (projekt Rail Baltica). W 2015 roku rozpoczną się również prace na linii Warszawa – Radom.

Na niektórych odcinkach, podobnie jak w roku bieżącym, będą miały miejsce zamknięcia weekendowe i nocne przerwy technologiczne, organizowane w celu realizacji części prac remontowych oraz zadań związanych z bieżącym utrzymaniem infrastruktury.

 

Szczegółowe rozkłady jazdy pociągów SKM są dostępne tutaj

opublikowano 1 grudnia 2014r.
ostatnia aktualizacja 16 grudnia 2014r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską