Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Budowa metra na Zaciszu. Linia 512 na objeździe

Budowa metra na Zaciszu. Linia 512 na objeździe

Budowa stacji metra „Zacisze” wkracza w kolejny etap. W nocy z piątku na sobotę, 29-30 marca, w rejonie prac została wprowadzona nowa organizacja ruchu, a autobusy linii 512 zostały skierowane na inną trasę.

Na potrzeby budowy stacji metra „Zacisze”, na ok. trzy miesiące, wyłączone z ruchu zostało skrzyżowanie ulic Figara, Codziennej, Rolanda i Spójni. To właśnie w tym miejscu zlokalizowane będą wyjścia z przystanku podziemnej kolei, której korpus powstaje w ciągu ul. Figara.

Objazd zamkniętego skrzyżowania został poprowadzony ulicami Codzienną – Blokową – Gliwicką – Krośniewicką – Samarytanka. Dodatkowo na ul. Ogrodniczej został wprowadzony jeden kierunek ruchu –  tylko w stronę Codziennej. Ta ostatnia zmiana ma związek z korektą trasy autobusów linii 512, które jadą prosto ul. Codzienną i skręcą w Blokową. Tam zlokalizowany został przystanek dla wysiadających. Przystanek dla wsiadających jest na ul. Codziennej, na którą autobusy wracają jadąc ulicami Gliwicką i Ogrodniczą (na tej ulicy znajduje się przystanek techniczny).

opublikowano 25 marca 2019r.
ostatnia aktualizacja 16 kwietnia 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat temu na trasy w aglomeracji warszawskiej wyruszyły autobusy linii lokalnych. Chyba mało kto wtedy przypuszczał, jak wielki sukces odniosą. To było coś nowego, a jednocześnie oferta, której potrzebowali mieszkańcy podwarszawskich gmin. Nic dziwnego, że po Lesznowoli, która pierwsza włączyła się we współpracę z Zarządem Transportu Miejskiego, dołączały kolejne samorządy i linie dowozowe powstają w dalszym ciągu – dziś jest ich 48. Tego jubileuszu nie byłoby bez dobrej współpracy ZTM z władzami podwarszawskich gmin. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską