Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Sportowcy na ulicach

Sportowcy na ulicach

W sobotę i niedzielę, 16 i 17 czerwca, na warszawskich ulicach odbędą się dwie imprezy biegowe, a także jedna kolarska. Pasażerowie komunikacji miejskiej powinni liczyć się ze zmianami w ruchu m.in. w al. Komisji Edukacji Narodowej oraz na ulicach Puławskiej i Wybrzeże Szczecińskie.

Bieg Ursynowa

W sobotę, 16 czerwca, na głównej arterii dzielnicy zagości 12. Bieg Ursynowa. Jego uczestnicy o godz. 10.00 wystartują ze skrzyżowania al. Komisji Edukacji Narodowej i ul. I. Gandhi. Zamknięta zostanie jezdnia al. Komisji Edukacji Narodowej w kierunku Lasu Kabackiego, na odcinku od ul. I. Gandhi do ul. F. Płaskowickiej oraz ul. I. Gandhi do ul. Dereniowej. Zmiany będą obowiązywać w godz. 7.45-11.45. Ruch na obydwu jezdniach al. Komisji Edukacji Narodowej od skrzyżowania z ulicami W. Surowieckiego i B. Bartoka zostanie wstrzymany ok. godz. 9.40. Ponowne przywrócenie ruchu nastąpi ok. godz. 11.00. Swoje trasy zmienią autobusy linii: 136, 148, 179, 185, 192, 193, 195, 209, 239, 503 i 737.

II Mokotowskie Kryterium Kolarskie

W niedzielę, 17 czerwca, na ul. Puławskiej będzie można kibicować kolarzom ścigającym się w II Mokotowskim Kryterium Kolarskim o Puchar Burmistrza Mokotowa. Zawody zorganizowano z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Kolarskie miasteczko, start i meta zostaną zlokalizowane na ul. Broniwoja. Zawodnicy pojadą ulicami: Broniwoja – Wielicka – Ksawerów – Puławska. Wyłączona z ruchu samochodów będzie jezdnia w kierunku Ursynowa na odcinku od ul. J.P. Woronicza do al. Wilanowskiej. W godz. 06.00 – 18.00 autobusy linii Z-4 w kierunku krańca Metro Wilanowska będą jeździły:

PL. KONSTYTUCJI – … – Puławska  – Woronicza – al. Niepodległości   – METRO WILANOWSKA

The Color Run

Nieco później, bo o godz. 14.00 na błoniach PGE Narodowego wystartuje The Color Run. Zawodnicy tego biegu okrążą stadion, biegnąc m.in. ulicami Zamoście i Wybrzeże Szczecińskie. Zamknięte dla ruchu będą: wschodnia jezdnia ul. Wybrzeże Szczecińskie na odcinku od ul. R. Siwca do ul. Zamoście (ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się na drugiej jezdni), R. Siwca, Sokola i jezdnia ul. Zamoście w kierunku Starej Pragi (od ul. Wybrzeże Szczecińskie do ul. Sokolej). Swoje trasy zmienią autobusy linii: 125, 146, 147 i 202.

opublikowano 14 czerwca 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską