Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Roboty torowe na Puławskiej

Roboty torowe na Puławskiej

Tramwaje Warszawskie tradycyjnie zaplanowały największe prace na miesiące letnie. Korzystając ze zbliżających się wakacji i mniejszego ruchu rozpoczął się remont torowiska na ul. Puławskiej.

Zielone torowisko, nowe przystanki, tory, sieć trakcyjna – Tramwaje Warszawskie rozpoczęły w sobotę 9 czerwca remont torowiska na ul. Puławskiej, między ul. J.P. Woronicza a parkiem Morskie Oko. Tramwajarze pracuję przez 24 godziny na dobę. W dzień, od godz. 6.00 do 21.00 zajmują się rozbiórką i budową torów, natomiast nocą, aby zmniejszyć utrudnienia w ruchu drogowym, dowożą materiały budowlane. Pierwsze prace zaczęły się w nocy z 8 na 9 czerwca od demontażu sieci trakcyjnej, a w dzień rozpoczęła się rozbiórka torów. Po rozbiórkach, które potrwają do drugiej połowy czerwca, rozpocznie się betonowanie podłoża i układanie torów.

Powstanie 1,7 km zielonego torowiska o powierzchni ok. 5 tys. metrów kwadratowych. Cztery przystanki, czyli osiem peronów zostanie przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Będą także nowe przejazdy na drogach dla rowerów oraz nowa nawierzchnia na przejazdach drogowych i skrzyżowaniach.  Dodatkowo, w lipcu, tramwajarze wyremontują także fragment torów na pl. Zbawiciela. Wszystkie prace skończą się na początku września, kiedy wróci ruch tramwajowy na nowe tory.

Relację z prac będzie można śledzić na stronie: http://bit.ly/roboty_torowe_pulawska

W pierwszym etapie prac (planowany od 9 czerwca) wyłączony z ruchu jest lewy pas (wzdłuż torowiska) jezdni ul. Puławskiej w kierunku centrum - na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami A. Malczewskiego i A.E. Odyńca. W kolejnych etapach wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu na odcinku do ul. A.J. Madalińskiego.

Od 9 czerwca do 2 września zaplanowano wyłączenie ruchu tramwajów w ul. Puławskiej - na odcinku od pl. Zbawiciela do ul. J.P. Woronicza. W tym czasie nie kursują tramwaje linii: 10, 14 i 18.

Tramwaje linii 4 z pl. Zbawiciela jeżdżą ulicami: Nowowiejska – al. Niepodległości – Wołoska – J.P. Woronicza – Puławska. Natomiast tramwaje linii 35 kursują ulicami: Nowowiejska – Filtrowa – Grójecka – BANACHA (uwaga, wybrane kursy na trasie skróconej: NOWE BEMOWO – PL. NARUTOWICZA). Tramwaje linii 31 jeżdżą na wydłużonej trasie: RONDO UNII EUROPEJSKIEJ – Wołoska – J.P. Woronicza – Puławska – WYŚCIGI (w godzinach szczytu także kursy na trasie: RONDO UNII EUROPEJSKIEJ – METRO WIERZBNO).

Na tory wyjexhały dodatkowo tramwaje linii uzupełniającej 70: OS. GÓRCZEWSKA – Powstańców Śląskich – Wolska - al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – Nowowiejska – Marszałkowska – gen. W. Andersa – most Gdański – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.

Została uruchomiona zastępcza linia Z-4. Autobusy kursują na trasie: METRO WILANOWSKA – PL. KONSTYTUCJI.

W poniedziałek i wtorek, w najważniejszych puktach komunikacyjnych, spotkać można informatorów, którzy udzielą informacji o objazdach i liniach zastępczych.

Zobacz schemat

opublikowano 7 czerwca 2018r.
ostatnia aktualizacja 20 czerwca 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska blisko domu

Komunikacja miejska blisko domu

Warszawski Transport Publiczny to ogromny system, który każdego dnia zapewnia sprawne i wygodne podróżowanie milionom pasażerów. Bardzo dobre wyobrażenie o WTP dają mapy dostępności, o których piszemy w tym numerze i które można znaleźć na stronie ZTM. Te schematy pozwalają spojrzeć całościowo na komunikację miejską w aglomeracji warszawskiej i jej funkcjonowanie. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską