Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

_

warszawska gra turystycznaCelem Gry jest promocja komunikacji miejskiej z wykorzystaniem działań edukacyjnych umożliwiających uczestnikom poznawanie historii wybranych lokalizacji i postaci historycznych z nimi związanych, podczas przemieszczania się w Warszawie środkami komunikacji miejskiej w celu osiągnięcia kolejnych etapów Gry.

Gra odbywa się w terminie od godz. 12:00 23 czerwca 2018 roku (sobota) do godz. 23:59 30 grudnia 2018 roku (niedziela) w oparciu o 75 atrakcyjnych turystycznie miejsc w Warszawie.

Punkty w Grze są przyznawane za: odpowiedzi na pytania testowe dotyczące odwiedzanych 75 miejsc, odpowiedzi na każde z 25 pytań testu dotyczącego działalności konspiracyjnej pracowników przedsiębiorstwa „Tramwaje i Autobusy m.st. Warszawy” podczas II wojny światowej, za podanie statusu zawodowego podczas rejestracji, za wpis do księgi gości, za wypełnienie ankiety, za każdą z 3 rekomendacji gry znajomym.

W zależności od liczby zdobytych punktów uczestnikom gry przyznawane będą wirtualne odznaki – złota, srebrna i brązowa. Można będzie wydrukować dyplom potwierdzający przyznanie odznaki. 

INSTRUKCJA

REGULAMIN

STRONA GRY KOMUNIKACYJNEJ

Instrukcja

Aby wziąć udział w grze należy:

  1. Wybrać z mapy i z wykazu miejsca, które zamierzamy odwiedzić i zaplanować kolejność zwiedzania oraz sposób dotarcia. Można to zrobić korzystając m.in. z wyszukiwarki połączeń ZTM lub aplikacji „Jak dojadę”. Zwiedzanie należy podzielić na etapy realizowane w kolejnych dniach.
  2. Zapoznać się z opisami wybranych miejsc oraz z pytaniami testowymi - można zarejestrować udzielone na nie odpowiedzi z wybraniem sposobu przybycia: Internet - poprawienie zarejestrowanego wyniku możliwe jest po powtórnym udzieleniu odpowiedzi w miejscu po zeskanowaniu umieszczonej tam tabliczki z kodem QR.
  3. Zainstalować w smartfonie czy tablecie aplikację do odczytywania QR kodów.
  4. Rejestrować przejazdy pojazdami WTP: metrem, autobusami i tramwajami.
  5. Odpowiadać na pytania testowe udostępniane z tabliczek z kodami QR umocowanymi w Miejscach Pamięci lub z zamieszczonego na stronie gry wykazu.
  6. Odpowiedzieć na pytania testowe dot. działalności konspiracyjnej pracowników komunikacji miejskiej.
  7. Sprawdzić uzyskane punkty w "Rankingu".

Szczegółowa instrukcja znajduje się TUTAJ.

ROZPOCZNIJ GRĘ

UWAGA! Aby odczytywać kody QR należy mieć na swoim urządzeniu mobilnym zainstalowaną aplikację do ich odczytywania oraz dostęp do Internetu. Przypominamy również o konieczności posiadania ważnego biletu lub uprawnień do bezpłatnych przejazdów podczas przemieszczania się komunikacją miejską.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską