Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

ostatnie zmiany

Stałe zmiany w układzie komunikacyjnym od dn. 29.01 br.

od 29.01.2018 (poniedziałek)

Od dnia 29.01.2018 r. (poniedziałek) od początku kursowania linii dziennych (linie nocne od nocy 29/30.01.br.) wprowadzone zostają następujące stałe zmiany w komunikacji miejskiej:

 1. Realizując postulaty pasażerów dotyczące objęcia obsługą komunikacyjną Krasnowoli oraz uwzględniając wybudowaną przez Urząd Dzielnicy Ursynów infrastrukturę uruchomiona zostaje linia 239 na poniższej trasie:

URSYNÓW PŁD. – al. KEN – Herbsta – Pileckiego (powrót: Puławska – Romera – Herbsta) – Poleczki – Taneczna – Krasnowolska – KRASNOWOLA 

Linia 239 będzie w całości kursowała w pierwszej strefie biletowej.

W związku z powyższym uruchamia się nowe przystanki:

 • TANECZNA 01 zlokalizowany w ul. Tanecznej za skrzyżowaniem z ul. Poleczki w kierunku ul. Krasnowolskiej, który będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie).
 • TANECZNA 02 zlokalizowany w ul. Tanecznej przed skrzyżowaniem z ul. Poleczki w kierunku ul. Poleczki, który będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie).
 • SAMSONOWSKA 01 zlokalizowany w ul. Tanecznej za skrzyżowaniem z ul. Samsonowską w kierunku ul. Krasnowolskiej, który będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie).
 • SAMSONOWSKA 02 zlokalizowany w ul. Tanecznej za skrzyżowaniem z ul. Samso-nowską w kierunku ul. Poleczki, który będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie).
 • KONDRACKA 01 zlokalizowany w ul. Tanecznej za skrzyżowaniem z ul. Kondracką w kierunku ul. Krasnowolskiej, który będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie).
 • KONDRACKA 02 zlokalizowany w ul. Tanecznej przed skrzyżowaniem z ul. Kondracką w kierunku ul. Poleczki, który będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie).
 • FLAMENCO 01 zlokalizowany w ul. Krasnowolskiej za skrzyżowaniem z ul. Flamenco w kierunku ul. Tanecznej, który będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie).
 • FLAMENCO 02 zlokalizowany w ul. Krasnowolskiej przed skrzyżowaniem z ul. Flamenco w kierunku Krasnowoli, który będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie).
 • KRASNOWOLA 51 zlokalizowany na tymczasowej zawrotce przy ul. Krasnowolskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Poloneza, który będzie obowiązywał jako krańcowy.
 1. Realizując postulaty pasażerów dotyczące poprawy dojazdu z rejonu Choszczówki i Płud do przystanku kolejowego Warszawa Płudy a także do linii tramwajowych kursujących ul. Matki Teresy z Kalkuty uruchomiona zostaje linia okresowa 376 na poniższej trasie:

w szczycie porannym:

CHOSZCZÓWKA – Raciborska – Przytulna – Henrykowska – Wyganowska – Raciborska – Mehoffera – Polnych Kwiatów – Parowozowa – Ołówkowa – Bohaterów – Czołowa – Marywilska – Wysockiego – Matki Teresy z Kalkuty – BUDOWLANA 06

powrót:

BUDOWLANA 06 – Matki Teresy z Kalkuty – Rembielińska – Bartnicza – Wysockiego – Marywilska – Czołowa – Bohaterów – Ołówkowa – Parowozowa – Polnych Kwiatów – Mehoffera – Raciborska – CHOSZCZÓWKA.

w szczycie popołudniowym:

CHOSZCZÓWKA – Raciborska – Przytulna – Henrykowska – Wyganowska – Raciborska – Mehoffera – Polnych Kwiatów – Parowozowa – Ołówkowa – Bohaterów – Czołowa – Marywilska – Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Wysockiego – BUDOWLANA 02.

powrót:

BUDOWLANA 02Wysockiego Marywilska – Czołowa – Bohaterów – Ołówkowa – Parowozowa – Polnych Kwiatów – Mehoffera – Raciborska CHOSZCZÓWKA.

Linia 376 będzie w całości kursowała w pierwszej strefie biletowej.

W związku z powyższym wznawia się funkcjonowanie przystanków:

 • BUDOWLANA 06 zlokalizowany w zatoce półotwartej w ul. Matki Teresy z Kalkuty za skrzyżowaniem z ul. Wysockiego w kierunku ul. Rembielińskiej, który będzie obowiązywał jako krańcowy dla kursów w szczycie porannym.
 • BOLESŁAWICKA 06 pod nowym numerem 02, zlokalizowany w zatoce półotwartej w ul. Rembielińskiej za skrzyżowaniem z ul. Matki Teresy z Kalkuty w kierunku ul. Bartniczej funkcjonujący jako warunkowy (na żądanie), który będzie obowiązywał jako przelotowy dla kursów w szczycie porannym.
 • BOLESŁAWICKA 03 pod nowym numerem 01, zlokalizowany w zatoce w ul. Matki Teresy z Kalkuty za skrzyżowaniem z ul. Rembielińską w kierunku ul. Wysockiego funkcjonujący jako warunkowy (na żądanie), który będzie obowiązywał jako przelotowy dla kursów w szczycie popołudniowym.
 1. W celu uproszczenia przebiegu trasy linii 126 w rejonie węzła Płochocińska / Marywilska linia 126 w kierunku krańca NOWODWORY zostaje wycofana z północno-zachodniej łącznicy
  ul. Marywilskiej z ul. Płochocińską i skierowana trasą przebiegającą bezpośrednio jezdnią boczną ul. Marywilskiej do ul. Płochocińskiej:

CH TARGÓWEK – (…) Marywilska – łącznik ul. Marywilskiej z jednią boczną ul. Marywilskiej – jezdnia boczna ul. Marywilskiej (prosto)Płochocińska – (…) – NOWODWORY.

W związku z powyższym na trasie linii 126 w kierunku krańca NOWODWORY obowiązywał będzie dodatkowo przystanek PKP ŻERAŃ 03 wspólny z liniami 326, 705, 734, 735, 736 zlokalizowany w ul. Płochocińskiej pod wiaduktem ul. Marywilskiej w kierunku ul. Modlińskiej.

 1. W związku z wystąpieniami pasażerów zmienia się charakter przystanku DW. WILEŃSKI 01 dla linii 262 oraz 512 z „dla wysiadających” na przystanek z pełną obsługą pasażerską (dla wysiadających i wsiadających). Tym samym przystanek DW. WILEŃSKI 04 obowiązywał będzie jako przelotowy dla ww. linii w kierunku krańców PRATULIŃSKA oraz GILARSKA.

Jednocześnie zmienia się charakter przystanku GILARSKA 03 z technicznego na „dla wsiadających” w kursach linii 512 obsługujących ten przystanek (w kierunku krańca DW. WILEŃSKI).

 1. W związku z zakończeniem budowy przystanków w ul. Ostródzkiej w rejonie skrzyżowania z ul. Przejezdną pomiędzy przystankami 1290 MOCHTYŃSKA-KANAŁ a 1226 MAŃKI
  -WOJDY uruchomione zostają przystanki:
 • PRZEJEZDNA 01 w ul. Ostródzkiej za skrzyżowaniem z ul. Przejezdną w kierunku południowym. Przystanek będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie) dla linii 120 i 334.
 • PRZEJEZDNA 02 w ul. Ostródzkiej przed skrzyżowaniem z ul. Przejezdną w kierunku północnym. Przystanek będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie) dla linii 120, 334 i N14.

opublikowano 26 stycznia 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Pakiet Komunikacyjny Hit Benefit!

Pakiet Komunikacyjny Hit Benefit!

Pracownik chętniej wykonuje swoje obowiązki kiedy czuje, że pracodawca o niego dba i stara się odpowiadać na jego potrzeby. Zarząd Transportu Miejskiego udostępnił możliwość zakupu benefitu, jakiego na rynku jeszcze nie było. Dzięki ofercie, przygotowanej przez agenta mobilności, przedsiębiorcy mogą dofinansować swoim pracownikom zakup biletu komunikacji miejskiej. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską