Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

inwestycje

inwestycje realizowane

Tramwaj na Tarchomin

Tramwaj na Tarchomin

24 grudnia 2014 r. został oddany do użytku kolejny, dwukilometrowy fragment linii tramwajowej na Tarchomin.  Dotychczasowy odcinek od metra Młociny do ul. Myśliborskiej przy moście Marii Skłodowskiej-Curie, zyskał trzy nowe zespoły przystankowe przy skrzyżowaniach ul. Światowida z ul. Myśliborską, Ćmielowską i Mehoffera oraz zespół przystanków na nowej pętli tramwajowej „Tarchomin Kościelny”, a jego łączna długość przekracza dziś  5.5 km.

Od 4 maja 2015 roku mieszkańcy Tarchomina mogą korzystać nie z jednej, a z dwóch linii tramwajowych. Z pętli Tarchomin Kościelny tramwaje linii 17 odjeżdżają w kierunku Służewca.

Łatwiej można też dojechać do stacji metra Młociny. Tramwaje linii 2 podjeżdżają na przystanki co cztery minuty w godzinach szczytu i co sześć minut poza szczytem.

Dodatkowo autobusy E-8 kursują w porannym i popołudniowym szczycie na trasie Metro Młociny – Nowodwory w obu kierunkach. Linia E-6 została zlikwidowana. Na odcinku od metra Młociny do ulicy Mehoffera zastąpiły ją częściej kursujące tramwaje linii 2, a pomiędzy ulicą Mehoffera i Nowodworami – autobusy E-8.

Zmiany na Tarchominie są związane z uruchomieniem podstacji zasilającej trakcję tramwajową.

 

W bieżącym roku powinna rozpocząć się budowa kolejnego odcinka od pętli  „Tarchomin Kościelny” do pętli autobusowej „Nowodwory”. Będą to kolejne dwa zespoły przystankowe.

 

 

 

question_01

Masz pytanie - napisz do nas

 

1. Spotkania informacyjne z mieszkańcami:

img_0014_320

2. Dokumenty do pobrania oraz galeria:

Postęp prac - listopad 2014 r. Postęp prac - listopad 2014 r. Postęp prac - listopad 2014 r. Postęp prac - listopad 2014 r. Postęp prac - listopad 2014 r. Grudzień 2014 r.24 Grudzień 2014 r.Postęp prac - listopad 2014 r. Postęp prac - listopad 2014 r. Postęp prac - listopad 2014 r.

opublikowano 30 stycznia 2015r.
ostatnia aktualizacja 24 czerwca 2015r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Autobusy na wtyczkę

Autobusy na wtyczkę

Wirująca pod podwoziem autobusu z zawrotną prędkością miedziana płyta, baterie ciągnięte na przyczepie... – historia autobusów elektrycznych obfitowała w bardzo odważne i nietypowe pomysły. Pionierskie czasy tzw. e-busów mamy już jednak za sobą. „Elektryki” niemal szturmem zdobyły europejskie i polskie miasta. Coraz odważniej wypierają z nich autobusy o napędzie spalinowym. Nic więc dziwnego, że na rozpoczęcie swojej przygody z ekologicznymi i bardzo cichymi autobusami zdecydowała się także i Warszawa. Po Stolicy, na regularnych liniach, kursują już pierwsze – w pełni elektryczne – autobusy w barwach Miejskich Zakładów Autobusowych. Spółka planuje już zakup kolejnych. Dlatego to właśnie „autobusy na wtyczkę” są tematem numeru iZTM. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską