Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

inwestycje

inwestycje realizowane

Tramwaj na Tarchomin

Tramwaj na Tarchomin

24 grudnia 2014 r. został oddany do użytku kolejny, 2,0km fragment linii tramwajowej na Tarchomin.  Dotychczasowy odcinek od metra Młociny do ul Myśliborskiej przy moście Marii Skłodowskiej-Curie, zyskał trzy nowe zespoły przystankowe przy skrzyżowaniach ul. Światowida z ul. Myśliborską, Ćmielowską i Mehoffera oraz zespół przystanków na nowej pętli tramwajowej „Tarchomin Kościelny”, a jego łączna długość przekracza dziś  5.5 km.


Przejazd tramwajem linii 2 od pętli tramwajowej „Tarchomin Kościelny” do stacje metra „Młociny” zajmuje około 13 minut.  Wszystkie nowopowstałe perony przystosowano do tramwajów niskopodłogowych, a dojście do nich pasażerom z niepełnosprawnościami ułatwiają podjazdy i płytki chodnikowe z wypustkami sygnalizującymi krawędzie peronów i chodników. Nowy fragment torowiska tramwajowego obsiano trawą dzięki czemu wyglądać będzie estetyczniej oraz zmniejszy się hałas.

Umowę na jego budowę Zarząd Transportu Miejskiego wspólnie z Tramwajami Warszawskimi Sp. z o.o. podpisał 28 lutego 2014 r. z wybraną w drodze przetargu firmą ZUE S.A. Wartość umowy - 64 199 999, 00 zł. 

W bieżącym roku powinna rozpocząć się budowa ostatniego odcinka od pętli  „Tarchomin Kościelny” do Winnicy. Będą to kolejne cztery zespoły przystankowe a trasa tramwajowa zakończy się w niewielkiej odległości od ul. Modlińskiej. Do Młocin będzie można stamtąd dojechać w 20 minut.

 

question_01

Masz pytanie - napisz do nas

 

1. Spotkania informacyjne z mieszkańcami:

img_0014_320

2. Dokumenty do pobrania oraz galeria:

Postęp prac - listopad 2014 r. Postęp prac - listopad 2014 r. Postęp prac - listopad 2014 r. Postęp prac - listopad 2014 r. Postęp prac - listopad 2014 r. Grudzień 2014 r.24 Grudzień 2014 r.Postęp prac - listopad 2014 r. Postęp prac - listopad 2014 r. Postęp prac - listopad 2014 r.

opublikowano 30 stycznia 2015r.
ostatnia aktualizacja 30 stycznia 2015r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Sekretne życie czerwonego autobusu

Sekretne życie czerwonego autobusu

W tym numerze chcemy pokazać Wam z bliska miejskie autobusy. Jeżdżą po Warszawie już blisko 100 lat, a przez ten czas dokonała się prawdziwa rewolucja w komunikacji miejskiej. W połączeniu z tramwajami, metrem i SKM tworzą one jeden z najważniejszych elementów stołecznej infrastruktury, wykorzystywanej przez cały rok, w dzień i w nocy. Jak wyglądała ich przeszłość, co się dzieje na zapleczu warszawskiej zajezdni, co przyniosły ostatnie lata i co nas czeka w najbliższej przyszłości… o tym piszemy w Temacie Numeru. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską