Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Standardy dla węzłów przesiadkowych – wykonawca wybrany

Standardy dla węzłów przesiadkowych – wykonawca wybrany

Zarząd Transportu Miejskiego wybrał firmę, która opracuje standardy dla węzłów przesiadkowych. W Warszawie co druga podróż komunikacją miejską odbywa się z przesiadką.

Wykonawca został wyłoniony w procedurze negocjacji. Brały w niej udział dwie firmy. Rozmowy dotyczyły m.in. kwestii zakresu i metodologii opracowania – przedstawiciele ZTM wymagali, aby powstały dokument był kompleksowy i opisywał m.in. dostępność przestrzenną węzłów przesiadkowych, system informacji pasażerskiej, infrastrukturę i wyposażenie. Opracowanie zostanie przygotowane przez konsorcjum IDOM. Na wykonanie zadania będzie ono miało 330 dni od podpisania umowy.

Podmiot wybrany przez ZTM przygotuje standardy i wytyczne projektowania węzłów przesiadkowych Warszawskiego Transportu Publicznego. W pierwszym etapie prac przeprowadzi on szczegółowy audyt 9 węzłów przesiadkowych, sporządzi opisy stanu istniejącego oraz przygotuje poaudytowe rekomendacje sugerowanych modernizacji. Drugi etap będzie polegał na stworzeniu standardów i wytycznych wraz ze schematami prezentującymi poszczególne rozwiązania. Przygotowana w ten sposób dokumentacja będzie pierwszym krokiem do poprawy jakości węzłów przesiadkowych, a – co za tym idzie – także podwyższenia poziomu transportu publicznego w Warszawie i życia mieszkańców stolicy.

opublikowano 26 listopada 2018r.
ostatnia aktualizacja 26 listopada 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Koniec roku nastraja do refleksji i skłania do podsumowań. Mijających 12 miesięcy przyniosło wiele wydarzeń ważnych dla stołecznej komunikacji: Warszawski Transport Publiczny zyskał nowe logo, na ulice wyjechały nowoczesne autobusy o napędzie hybrydowym i gazowym, a pasażerowie mogą taniej podróżować po aglomeracji dzięki Biletom Metropolitalnym i zmianom w Karcie Warszawiaka. Działo się dużo, dlatego postanowiliśmy przypomnieć Państwu, jak mijał komunikacyjnie rok 2018. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską