Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Zapraszamy na „Przestrzeń wolności”

Zapraszamy na „Przestrzeń wolności”

Festiwal „Przestrzeń wolności”, przygotowany z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, to całodniowe, plenerowe wydarzenie, które odbędzie się w sobotę, 13 października, w godzinach 12.00-20.00, na Krakowskim Przedmieściu i pl. Zamkowym. Udział weźmie w nim również Zarząd Transportu Miejskiego.

Na warszawiaków będą czekały liczne atrakcje, nawiązujące zarówno do przeszłości, jak ukazujące perspektywy rozwoju stolicy. Na całym Krakowskim Przedmieściu spotkać będzie można orkiestry dęte, teatry uliczne, zabytkowe samochody i autobusy.

Kapsuła czasu

Kulminacyjnym punktem programu o godz. 15.00 będzie zakopanie kapsuły czasu u zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Karowej. W ziemi zostanie umieszczona „Księga wolności” (w wersji papierowej i elektronicznej), do której warszawiacy przez kilka miesięcy wpisywali swoje życzenia dla stolicy i jej przyszłych mieszkańców. Kapsuła pomieści także różne pamiątki z naszego dnia dzisiejszego m.in. dane warszawskie, flagę i herb miasta, partyturę „Warszawskiego poloneza dla Niepodległej”, a także recepturę najsłynniejszych warszawskich pączków Cukierni Zagoździńskich. Mamy nadzieję, że kapsuła zostanie odkopana dopiero za sto lat w 2118 roku.

Zapraszamy do rozmowy i zabawy

ZTM znaleźć będzie można od godziny 12.00 do 18.00 w dwóch strefach: dziecięcej i transportowej.

W pierwszej z nich najmłodsi będą mogli układać puzzle wielkoformatowe, grać w gry i komunikacyjne koło fortuny, kolorować obrazki i przybić piątkę maskotce ZTM – Panu Bilecikowi.

W strefie transportowej każdy zainteresowany będzie mógł porozmawiać o układzie komunikacyjnym Warszawy i taryfie oraz przedłużyć e-hologram.

Poznać nas będzie można po logo Warszawskiego Transportu Publicznego.

opublikowano 9 października 2018r.
ostatnia aktualizacja 12 października 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Koniec roku nastraja do refleksji i skłania do podsumowań. Mijających 12 miesięcy przyniosło wiele wydarzeń ważnych dla stołecznej komunikacji: Warszawski Transport Publiczny zyskał nowe logo, na ulice wyjechały nowoczesne autobusy o napędzie hybrydowym i gazowym, a pasażerowie mogą taniej podróżować po aglomeracji dzięki Biletom Metropolitalnym i zmianom w Karcie Warszawiaka. Działo się dużo, dlatego postanowiliśmy przypomnieć Państwu, jak mijał komunikacyjnie rok 2018. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską