Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Stop agresji wobec kontrolerów

Stop agresji wobec kontrolerów

Kontrolerzy biletów Warszawskiego Transportu Publicznego wykonują trudną i odpowiedzialną pracę. Jak pokazują wydarzenia ostatnich tygodni, są oni narażeni nie tylko na przykre sytuacje, ale muszą być przygotowani również na bardzo niebezpieczne reakcje pasażerów bez ważnego biletu.

W przeszłości Zarząd Transportu Miejskiego odnotowywał przypadki pobić kontrolerów, ich podrapania czy pogryzienia. Kilka lat temu jeden z agresywnych gapowiczów zaatakował naszego pracownika i odgryzł mu część małżowiny usznej. W poniedziałek 30 lipca 2018 r. miało miejsce inne wydarzenie, niezwykle groźne dla zdrowia i życia kontrolera. Na stacji Metro Marymont, gapowicz odepchnął kontrolera i mężczyzna spadł z peronu na tory. Na szczęście nie dotknął trzeciej szyny, w której płynie prąd. Upadek był na tyle dolegliwy, iż nie był w stanie samodzielnie wydostać się z torowiska, pomocy udzielił mu drugi kontroler. Doszło do złamania palca ręki i rozcięcia skóry na głowie i przedramieniu poszkodowanego. Zniszczeniu uległo także mobilne urządzenie kontrolerskie. Agresja pasażera, który uciekł z miejsca ataku, mogła zakończyć się tragicznie. Sprawa została przekazana na policję. Zabezpieczono nagranie z monitoringu - na filmie sprawca jest widoczny i będzie ścigany.

Kontrolerzy biletów Warszawskiego Transportu Publicznego pełnią bardzo ważną i odpowiedzialną rolę. Gapowicze oszukują innych współpasażerów, którzy kupują bilety. Nie ma miejsca na agresję i przemoc w pojazdach i na przystankach stołecznego transportu publicznego - również względem kontrolerów, kierowców, czy motorniczych. Apelujemy do wszystkich pasażerów o poszanowanie ich ciężkiej i trudnej pracy.

opublikowano 31 lipca 2018r.
ostatnia aktualizacja 31 lipca 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro zmienia Warszawę

Metro zmienia Warszawę

Metro ma „właściwości miastotwórcze”. Dzielnice Warszawy, do których dociera, rozwijają się szybciej, przyciągają biznes i nowych mieszkańców. Tak było na Ursynowie i Bielanach, to samo dzieje się na Woli oraz Pradze, dlatego naszym Czytelnikom postanowiliśmy przybliżyć, co zmieniło się w stolicy po wybudowaniu centralnego odcinka II linii metra. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską