Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Zarząd Oczyszczania Miasta dba o przystanki WTP

Zarząd Oczyszczania Miasta dba o przystanki WTP

Pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego codziennie korzystają z ponad 4,3 tys. przystanków autobusowych i tramwajowych, zarówno znajdujących się w stolicy, jak tych i w okolicznych gminach. Utrzymanie ich w czystości jest trudnym zadaniem, z którym z powodzeniem radzi sobie stołeczny Zarząd Oczyszczania Miasta.

Infrastruktura przystankowa Warszawskiego Transportu Publicznego to ponad 3,7 tys. przystanków autobusowych i prawie 600 tramwajowych. Ponad 2,3 tys. przystanków autobusowych oraz niemal 400 tramwajowych wyposażonych jest w wiaty. Pracownicy Zarządu Oczyszczania Miasta dbają o to, aby pasażerowie mogli korzystać z nich z przyjemnością. Codziennie opróżniane jest 6 tys. przystankowych koszy na śmieci (nawet 6 razy na dobę), a mycie każdej z wiat odbywa się średnio 4 razy do roku. Interwencyjnie usuwane są wywieszane na wiatach nielegalne ogłoszenia oraz pseudograffiti.

Zarząd Oczyszczania Miasta ocenia, że od początku tego roku śmieci z ulicznych koszy zostały usunięte aż 3 miliony 612 tysięcy 148 razy. ZOM organizuje opróżnianie łącznie 12 tys. takich pojemników, ustawionych zarówno na chodnikach, jak i na przystankach Warszawskiego Transportu Publicznego. Według szacunków Zarządu Oczyszczania Miasta, w stolicy miejskich koszy na śmieci jest aż ok. 25 tysięcy.

Przypominamy, że każdy z naszych pasażerów może pomóc nam dbać o czystość przystanków, zgłaszając nagłe zanieczyszczenia przez Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Pamiętajmy, że czysta Warszawa to nasza wspólna sprawa.

Fot. Zarząd Oczyszczania Miasta

opublikowano 5 lipca 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska po godzinach

Komunikacja miejska po godzinach

Warszawski Transport Publiczny to wygodny sposób na dotarcie do pracy, szkoły, po zakupy, do urzędu, kina czy lekarza. Codziennie każdy pasażer może się o tym przekonać. Można jednak wyjść poza schemat i spojrzeć na komunikację miejską jako ciekawy obiekt badań naukowych czy arenę do bicia rekordów. Tak właśnie potraktowały transport publiczny osoby, o których piszemy w najnowszym numerze. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską