Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Goście z Indii w ZTM

Goście z Indii w ZTM

Z jakich źródeł jest finansowany transport publiczny w Warszawie? Jak wygląda taryfa biletowa? W jaki sposób są zawierane kontrakty na przewozy? To tylko niektóre z pytań, które zadawali przedstawiciele stanowych władz transportowych z Indii, którzy 17 maja gościli w Zarządzie Transportu Miejskiego.

Wizyta gości z drugiego najludniejszego państwa świata miała miejsce przy okazji odbywającego się aktualnie w Warszawie szczytu UITP (Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Publicznego). W skład delegacji weszli przedstawiciele krajowych oraz regionalnych instytucji i stowarzyszeń odpowiedzialnych za funkcjonowanie komunikacji zbiorowej. Celem wizyty w ZTM było zapoznanie się z organizacją transportu publicznego w stolicy naszego kraju.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji najistotniejszych obszarów działalności realizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego. Była ona połączona z dyskusją na temat różnych aspektów funkcjonowania transportu publicznego w Warszawie. W jej trakcie padło wiele pytań dotyczących współpracy z operatorami, zlecania przewozów, kryteriów jakościowych stosowanych w postępowaniach przetargowych czy integracji biletowej.

Kolejna prezentacja dotyczyła doświadczeń ZTM w dziedzinie elektromobilności. Zagadnienia z tego obszaru również bardzo zainteresowały gości, którzy poruszali kwestie związane z mocą ładowarek czy pojemnością baterii używanych w stołecznych autobusach.

Na koniec spotkania przedstawiono możliwości, jakie posiada wdrożony w ubiegłym roku w ZTM System Zarządzania Pozycjami Pojazdów.

Warto podkreślić, że była to kolejna grupa zagranicznych gości, którzy w ostatnim czasie odwiedzili ZTM. Wcześniej wizytę złożyły nam m.in. delegacje z: Albanii, Azerbejdżanu, Białorusi, Czech, Finlandii, Francji, Holandii, Indonezji, Iranu, Norwegii, Rumunii, Szwecji i Włoch.

Powiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

opublikowano 17 maja 2018r.
ostatnia aktualizacja 18 maja 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Płacisz mniej, jedziesz dalej!

Płacisz mniej, jedziesz dalej!

Aglomeracja działa. Już od 1 września, dzięki decyzji stołecznych radnych łatwiej będzie dojeżdżać do Warszawy mieszkańcom okolicznych gmin, a warszawiacy będą mogli taniej wybrać się na wycieczkę w atrakcyjne turystycznie zakątki Mazowsza. O zaletach decyzji Rady m.st. Warszawy opowiada wiceprezydent Renata Kaznowska. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską