Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Goście z Indii w ZTM

Goście z Indii w ZTM

Z jakich źródeł jest finansowany transport publiczny w Warszawie? Jak wygląda taryfa biletowa? W jaki sposób są zawierane kontrakty na przewozy? To tylko niektóre z pytań, które zadawali przedstawiciele stanowych władz transportowych z Indii, którzy 17 maja gościli w Zarządzie Transportu Miejskiego.

Wizyta gości z drugiego najludniejszego państwa świata miała miejsce przy okazji odbywającego się aktualnie w Warszawie szczytu UITP (Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Publicznego). W skład delegacji weszli przedstawiciele krajowych oraz regionalnych instytucji i stowarzyszeń odpowiedzialnych za funkcjonowanie komunikacji zbiorowej. Celem wizyty w ZTM było zapoznanie się z organizacją transportu publicznego w stolicy naszego kraju.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji najistotniejszych obszarów działalności realizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego. Była ona połączona z dyskusją na temat różnych aspektów funkcjonowania transportu publicznego w Warszawie. W jej trakcie padło wiele pytań dotyczących współpracy z operatorami, zlecania przewozów, kryteriów jakościowych stosowanych w postępowaniach przetargowych czy integracji biletowej.

Kolejna prezentacja dotyczyła doświadczeń ZTM w dziedzinie elektromobilności. Zagadnienia z tego obszaru również bardzo zainteresowały gości, którzy poruszali kwestie związane z mocą ładowarek czy pojemnością baterii używanych w stołecznych autobusach.

Na koniec spotkania przedstawiono możliwości, jakie posiada wdrożony w ubiegłym roku w ZTM System Zarządzania Pozycjami Pojazdów.

Warto podkreślić, że była to kolejna grupa zagranicznych gości, którzy w ostatnim czasie odwiedzili ZTM. Wcześniej wizytę złożyły nam m.in. delegacje z: Albanii, Azerbejdżanu, Białorusi, Czech, Finlandii, Francji, Holandii, Indonezji, Iranu, Norwegii, Rumunii, Szwecji i Włoch.

Powiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

opublikowano 17 maja 2018r.
ostatnia aktualizacja 18 maja 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Pakiet Komunikacyjny Hit Benefit!

Pakiet Komunikacyjny Hit Benefit!

Pracownik chętniej wykonuje swoje obowiązki kiedy czuje, że pracodawca o niego dba i stara się odpowiadać na jego potrzeby. Zarząd Transportu Miejskiego udostępnił możliwość zakupu benefitu, jakiego na rynku jeszcze nie było. Dzięki ofercie, przygotowanej przez agenta mobilności, przedsiębiorcy mogą dofinansować swoim pracownikom zakup biletu komunikacji miejskiej. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską