informacje prasowe - informacje - ZTM Warszawa

Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Jubileuszowy sezon Warszawskich Linii Turystycznych otwarty

Jubileuszowy sezon Warszawskich Linii Turystycznych otwarty

Przy pięknej, słonecznej pogodzie 1 maja na Wisłę wyruszyły promy oraz statek do Serocka. Był jubileuszowy tort i tłumy ludzi, którzy odwiedzali stoisko Zarządu Transportu Miejskiego. Sezon WLT potrwa do 16 września.

Uroczystego otwarcia 10. sezonu Warszawskich Linii Turystycznych, organizowanych przez ZTM dokonali Zastępca Prezydenta m. st. Warszawy Renata Kaznowska, Przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady m.st. Warszawy Paweł Lech oraz Dyrektor ZTM Wiesław Witek.

Z okazji jubileuszu pokroili także tort, którym częstowali przechodniów, spacerujących po Bulwarze Jana Karskiego. Chwilę później w pierwszy, tegoroczny rejs do Serocka, z kompletem pasażerów na pokładzie, wyruszył statek „Zefir”. Od barki, zacumowanej przy nabrzeżu, odbił natomiast prom „Wilga”.

W ramach Warszawskich Linii Turystycznych brzegi Wisły łączą cztery bezpłatne przeprawy promowe, które kursują na trasach: Cypel Czerniakowski – Saska Kępa plaża (21 osób + 21 rowerów), Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy plaża (21 osób + 21 rowerów), Nowodwory – Łomianki (21 os. + 21 rowerów) oraz Podzamcze – ZOO plaża (40 osób + 40 rowerów).

W maju i czerwcu promy pływać będą: w soboty, niedziele i święta, a w lipcu i sierpniu – codziennie. Promy pływają przez całą majówkę (2-6 maja). Tak samo będzie w piątek po Bożym Ciele, czyli 1 czerwca.

Statek do Serocka w maju i czerwcu pływa w soboty, niedziele i dni świąteczne czyli przez całą majówkę (2-6 maja) oraz w piątek po Bożym Ciele (1 czerwca). W okresie lipiec-sierpień zabierać on będzie pasażerów w piątki, soboty i niedziele oraz 15 sierpnia; a we wrześniu: w soboty i niedziele, czyli: 1-2 września, 8-9 września, 15-16 września.

W związku z niskim stanem wody na Wiśle i brakiem możliwości śluzowania, od 2 maja br. do odwołania rejsy statkiem „Zefir“ do Serocka będą odbywać się na trasie Żerań – Serock – Żerań.

W dniu rejsu pasażerowie dowiezieni zostaną autobusem z przystanku Podzamcze od strony Bulwaru (na wysokości Zamku Królewskiego). Przejazd odbywa się na podstawie biletu na rejs do Serocka.

Autobus odjeżdża o godz. 9.00 z przystanku Podzamcze 02, a po zakończonym rejsie wraca na Podzamcze. Na trasie powrotnej autobusu obowiązują przystanki warunkowe „na żądanie“.

Szczegółowe informacje dotyczące kursowania WLT można znaleźć na stronie ztm.waw.pl w specjalnej zakładce.

Powiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

opublikowano 2 maja 2018r.
ostatnia aktualizacja 7 maja 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Zakochaj się w Warszawie razem z WTP

Zakochaj się w Warszawie razem z WTP

A gdyby tak rzucić wszystko i ruszyć …nie, nie w Bieszczady a w podróż po Warszawie, choćby na kilka godzin, w jedno letnie popołudnie? Oczywiście, najlepiej wykorzystać do tego Warszawski Transport Publiczny. Jeśli ktoś myśli, że już wszystko w stolicy widział i zwiedził i nic go nie zaskoczy, to jest w błędzie. Im dłużej będziemy podróżować po kolejnych dzielnicach, tym więcej fantastycznych miejsc odkryjemy. Dla wszystkich, którzy lubią rywalizować i przy okazji sprawdzać swoją wiedzę, mamy znakomitą wiadomość. Tego lata można wziąć udział w Warszawskiej Grze Komunikacyjnej i podróżując - jednocześnie zwiedzać. W najnowszym numerze iZTM przedstawiamy zasady uczestnictwa w tej zabawie. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską