Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Plany Tramwajów Warszawskich na 2018 r.

Plany Tramwajów Warszawskich na 2018 r.

Tramwaje Warszawskie w 2018 r. zajmą się dalszymi bieżącymi remontami torów, by zapewnić pasażerom krótki czas przejazdu oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Zaplanowano też ogłoszenie przetargów na opracowanie dokumentacji na nowe trasy tramwajowe.

Tramwaje Warszawskie przygotowują trzy projekty, współfinansowane przez Unię Europejską, które będą prowadzone w sześciu dzielnicach. Inwestycje obejmą budowę ok. 30 kilometrów nowych torów (do Wilanowa, na Gocław i po ul. Kasprzaka). W planach jest również zakup nawet ponad 200 nowoczesnych tramwajów oraz budowa nowej zajezdni na Annopolu, gdzie będzie odbywać się obsługa serwisowa 150 wagonów. Tramwaje Warszawskie na 2018 rok przygotowały plan remontów kolejnych wagonów. Zaplanowano także wprowadzenie kolejnych priorytetów, umożliwiających szybszy przejazd na kilku ulicach. Prace będą polegać na przebudowie sygnalizacji świetlnej.

Remonty

Dzięki programowi remontów torów pasażerowie mają gwarancję szybkiego i bezpiecznego przemieszczania się po mieście. W trakcie prowadzonych prac Tramwaje Warszawskie przystosują przystanki do potrzeb pasażerów o ograniczonej mobilności, a także dobudują m.in. dodatkowe tory na skrzyżowaniach.

 • Modernizacja trasy na ul. Puławskiej na odcinku Malczewskiego – Madalińskiego. Prace będą prowadzone od początku czerwca do początku września,
 • kontynuacja modernizacji torów na ul. Jagiellońskiej od ronda Starzyńskiego do pętli Żerań FSO. Prace będę prowadzone w weekendy począwszy od przełomu marca i kwietnia.

Przetargi i przygotowanie inwestycji

W 2018 roku Tramwaje Warszawskie zaplanowały ogłoszenie przetargów na inwestycje. Nowe trasy pozwolą pasażerom podróżować tramwajami z dzielnic, do których dotychczas one nie docierały.

 • trasa po ul. Kasprzaka – ogłoszenie przetargu na opracowanie projektu budowlanego i przygotowanie zgód i pozwoleń; wykonanie kontraktu zajmie ok. 12 miesięcy; ogłoszenie postępowania zaplanowano w drugim kwartale 2018 roku,
 • trasa na Wilanów – ogłoszenie przetargu na opracowanie projektu budowlanego i przygotowanie zgód i pozwoleń; wykonanie kontraktu zajmie ok. 12 miesięcy; ogłoszenie postępowania zaplanowano w drugim kwartale 2018 roku,
 • trasa na Gocław – ogłoszenie przetargu na opracowanie projektu budowlanego i przygotowanie zgód i pozwoleń; wykonanie kontraktu zajmie ok. 12 miesięcy; ogłoszenie postępowania zaplanowano w trzecim kwartale 2018 roku,
 • trasa do Nowodworów – Tramwaje Warszawskie planują ogłosić przetarg na prace budowlane na przełomie III i IV kwartału,
 • zajezdnia Annopol – ogłoszenie przetargu na wykonanie robót budowlanych; ogłoszenie postępowania zaplanowano w czwartym kwartale 2018 roku.

Na 2018 rok Tramwaje Warszawskie zaplanowały również przygotowanie dokumentacji potrzebnej do uzyskania decyzji środowiskowych, jednego z najważniejszych dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia inwestycji.

 • złożenie wniosku o decyzję środowiskową na trasę tramwajową na Zieloną Białołękę,
 • złożenie wniosku o decyzję środowiskową na modernizację trasy na al. Jana Pawła II między kinem Femina a rondem Radosława.

Priorytety dla tramwajów

W 2018 roku Tramwaje Warszawskie zaplanowały wprowadzanie kolejnych priorytetów na ulicach. Pozwala to przede wszystkim skracać czas przejazdu. W 2018 roku skupią się na przebudowie sygnalizacji na kilku ulicach:

 • Woronicza – Wołoska,
 • Radiowa, Dywizjonu 300,
 • priorytet w al. Jana Pawła II, al. Solidarności, Okopowej i Towarowej.

Tabor

Plan remontów tramwajów na 2018 rok zakłada remont 30 wagonów, w tym niskopodłogowych wagonów PESA Tramicus.

Zobacz schemat

opublikowano 19 lutego 2018r.
ostatnia aktualizacja 19 lutego 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Koniec roku nastraja do refleksji i skłania do podsumowań. Mijających 12 miesięcy przyniosło wiele wydarzeń ważnych dla stołecznej komunikacji: Warszawski Transport Publiczny zyskał nowe logo, na ulice wyjechały nowoczesne autobusy o napędzie hybrydowym i gazowym, a pasażerowie mogą taniej podróżować po aglomeracji dzięki Biletom Metropolitalnym i zmianom w Karcie Warszawiaka. Działo się dużo, dlatego postanowiliśmy przypomnieć Państwu, jak mijał komunikacyjnie rok 2018. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską