Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Mieszkańcy piszą projekty

Mieszkańcy piszą projekty

Po raz czwarty będziemy uczestniczyć w budżecie partycypacyjnym, w którym to Mieszkańcy zdecydują na co wydać pieniądze w ich dzielnicy.

1 grudnia wystartowała 5. edycja budżetu partycypacyjnego, która będzie realizowana w 2019 roku. Do 22 stycznia 2018 r. można zgłaszać projekty na zmiany w najbliższej okolicy, np.: remont chodnika, doświetlenie przejścia dla pieszych, budowę drogi dla rowerów czy postawienie stojaków rowerowych.  

Budżet partycypacyjny to proces dyskusji i podejmowania decyzji przez Mieszkańców o tym, w jaki sposób zagospodarować część budżetu dzielnicy. W sumie do wydania jest prawie 65 mln złotych, najwięcej, bo ponad 7,5 mln na Bielanach, najmniej w Rembertowie 700 000 zł. Szczegółowe zasady i podział  kwot w dzielnicach.

Co nowego w tej edycji?
W tegorocznej edycji czeka nas kilka zmian:

  • Formularz zgłaszania projektu i karta do głosowania zawierają instrukcje oraz podpowiedzi dotyczące wypełniania poszczególnych pól.
  • Zmiany dotyczą także listy poparcia. Nadal trzeba zebrać 30 podpisów mieszkańców, ale co najmniej 15 osób musi być mieszkańcami danego obszaru (w przypadku zgłoszenia projektu o charakterze lokalnym) lub danej dzielnicy (w przypadku zgłoszenia projektu o charakterze ogólnodzielnicowym).
  • Projektodawca może wyznaczyć do kontaktu z pracownikami urzędu jedną osobę spośród pozostałych projektodawców. Z tą osobą będą uzgadniane wszelkie kwestie dotyczące zgłoszonego projektu.
  • Na etapie dyskusji projektodawcy będą mogli wprowadzać zmiany w zgłoszonych pomysłach, razem z urzędnikiem odpowiedzialnym za weryfikację danego projektu. Nie będzie możliwe samodzielne edytowanie projektów.
  • Realizowane będą tylko te projekty, na które zagłosowało co najmniej 30 osób, które oddały ważny głos w danym obszarze.

Formularz zgłaszania projektu można pobrać ze strony http://twojbudzet.um.warszawa.pl/materia-y-do-pobrania lub bezpośrednio w Wydziałach Obsługi Mieszkańca każdej dzielnicy.

Czekamy na Wasze pomysły. Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące konkretnych pomysłów nasi koordynatorzy są do Waszej dyspozycji.
Zobacz schemat

opublikowano 4 grudnia 2017r.
ostatnia aktualizacja 4 grudnia 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Koniec roku nastraja do refleksji i skłania do podsumowań. Mijających 12 miesięcy przyniosło wiele wydarzeń ważnych dla stołecznej komunikacji: Warszawski Transport Publiczny zyskał nowe logo, na ulice wyjechały nowoczesne autobusy o napędzie hybrydowym i gazowym, a pasażerowie mogą taniej podróżować po aglomeracji dzięki Biletom Metropolitalnym i zmianom w Karcie Warszawiaka. Działo się dużo, dlatego postanowiliśmy przypomnieć Państwu, jak mijał komunikacyjnie rok 2018. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską