informacje prasowe - informacje - ZTM Warszawa

Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Parking miejski na Woli coraz bliżej

Parking miejski na Woli coraz bliżej

Zarząd Transportu Miejskiego zawarł dziś umowę na opracowanie studium wykonalności miejskiego parkingu na Woli. Na dwóch kondygnacjach ma pomieścić co najmniej 220 samochodów.

Opracowanie studium wykonalności ma przygotować firma Meritum Projekt za kwotę 314 tys. zł brutto. Nowy parking jest planowany pod boiskiem szkolnym przy Zespole Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego, przy ulicy Chłodnej 36/46. Boisko jest przeznaczone do modernizacji i te dwie inwestycje zostały skoordynowane.

Planowany na Woli parking ma mieć dwie kondygnacje i pomieścić co najmniej 220 stanowisk postojowych, w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych, oraz co najmniej cztery stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Obiekt będzie również wyposażony w systemy usprawniające ruch pojazdów: monitoring rejestrujący wjazd samochodów na parking (identyfikacja numerów rejestracyjnych), interaktywne tablice informacyjne oraz system pozwalający określić liczbę wolnych miejsc.

Budowa miejskich parkingów to element polityki miejskiej ukierunkowanej na uwalnianie przestrzeni od samochodów na rzecz pieszych i mieszkańców. Pojazdy zajmują przestrzeń publiczną, co utrudnia przekształcenia placów i ulic, a także niekorzystnie wpływa na warunki ruchu pieszego, rowerowego i funkcjonowania komunikacji miejskiej. Stopniowo miasto będzie dążyło do zmiany sposobu parkowania i zastąpienia parkowania na chodnikach parkowaniem na pasach postojowych i w zatokach, a także na parkingach wydzielonych. Parkingi podziemne będą elementem tych zmian.

Parking na Woli to już drugi tego typu inwestycja, do której trwają prace przygotowawcze. Wcześniej ZTM podpisał podobną umowę dotyczącą parkingu na Mokotowie. W najbliższych latach ma powstać ok. 10 takich obiektów na ponad 2 tys. miejsc. Miasto przeznaczy na nie łącznie ok. 200 mln zł.

opublikowano 30 października 2017r.
ostatnia aktualizacja 30 października 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Zakochaj się w Warszawie razem z WTP

Zakochaj się w Warszawie razem z WTP

A gdyby tak rzucić wszystko i ruszyć …nie, nie w Bieszczady a w podróż po Warszawie, choćby na kilka godzin, w jedno letnie popołudnie? Oczywiście, najlepiej wykorzystać do tego Warszawski Transport Publiczny. Jeśli ktoś myśli, że już wszystko w stolicy widział i zwiedził i nic go nie zaskoczy, to jest w błędzie. Im dłużej będziemy podróżować po kolejnych dzielnicach, tym więcej fantastycznych miejsc odkryjemy. Dla wszystkich, którzy lubią rywalizować i przy okazji sprawdzać swoją wiedzę, mamy znakomitą wiadomość. Tego lata można wziąć udział w Warszawskiej Grze Komunikacyjnej i podróżując - jednocześnie zwiedzać. W najnowszym numerze iZTM przedstawiamy zasady uczestnictwa w tej zabawie. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską