Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Ciągle można składać wnioski o wydanie karty ucznia

Ciągle można składać wnioski  o wydanie karty ucznia

Od piątku, 1 września br. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów podróżują komunikacją miejską bezpłatnie, na podstawie kart ucznia. Ci, którzy jeszcze nie posiadają takiego dokumentu, ciągle mogą złożyć odpowiednie wnioski.

Bezpłatne przejazdy - od 1 września 2017 r. - przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów, publicznych i niepublicznych oraz uczniom mieszkającym w Warszawie i uczącym się w innych placówkach oświatowych, zlokalizowanych poza granicami Stolicy. Uprawnienie jest wgrywane na cały okres pobytu dziecka w szkole (nie dłuższy niż 4 lata) i obowiązuje na obszarze 1. i 2. strefy.

Bardzo dużo wniosków o wydanie karty ucznia wpłynęło jeszcze przed wakacjami (do końca sierpnia zostało wydanych ponad 120 tysięcy kart), ale ci, którzy ciągle tego nie zrobili, w dalszym ciągu mogą skorzystać z przysługujących im uprawnień. Wnioski, wraz ze zdjęciem, należy złożyć w szkole lub w Punkcie Obsługi Pasażerów. Do POP-u dodatkowo trzeba przynieść legitymacją szkolną lub zaświadczenie wydane przez szkołę.

Przypominamy, że w celu skorzystania z prawa do bezpłatnych przejazdów uczniowie powinni mieć kartę ucznia przy sobie. Kontrolerzy biletów w komunikacji miejskiej nie wystawiają zapominalskim wezwań do zapłaty. Zamiast tego w dalszym ciągu informują i przypominają o konieczności posiadania dokumentów podczas przeprowadzanych kontroli.

Szczegółowe informacje na temat karty ucznia można znaleźć w tym miejscu.

opublikowano 14 września 2017r.
ostatnia aktualizacja 15 września 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Pakiet Komunikacyjny Hit Benefit!

Pakiet Komunikacyjny Hit Benefit!

Pracownik chętniej wykonuje swoje obowiązki kiedy czuje, że pracodawca o niego dba i stara się odpowiadać na jego potrzeby. Zarząd Transportu Miejskiego udostępnił możliwość zakupu benefitu, jakiego na rynku jeszcze nie było. Dzięki ofercie, przygotowanej przez agenta mobilności, przedsiębiorcy mogą dofinansować swoim pracownikom zakup biletu komunikacji miejskiej. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską