Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Ciągle można składać wnioski o wydanie karty ucznia

Ciągle można składać wnioski  o wydanie karty ucznia

Od piątku, 1 września br. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów podróżują komunikacją miejską bezpłatnie, na podstawie kart ucznia. Ci, którzy jeszcze nie posiadają takiego dokumentu, ciągle mogą złożyć odpowiednie wnioski.

Bezpłatne przejazdy - od 1 września 2017 r. - przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów, publicznych i niepublicznych oraz uczniom mieszkającym w Warszawie i uczącym się w innych placówkach oświatowych, zlokalizowanych poza granicami Stolicy. Uprawnienie jest wgrywane na cały okres pobytu dziecka w szkole (nie dłuższy niż 4 lata) i obowiązuje na obszarze 1. i 2. strefy.

Bardzo dużo wniosków o wydanie karty ucznia wpłynęło jeszcze przed wakacjami (do końca sierpnia zostało wydanych ponad 120 tysięcy kart), ale ci, którzy ciągle tego nie zrobili, w dalszym ciągu mogą skorzystać z przysługujących im uprawnień. Wnioski, wraz ze zdjęciem, należy złożyć w szkole lub w Punkcie Obsługi Pasażerów. Do POP-u dodatkowo trzeba przynieść legitymacją szkolną lub zaświadczenie wydane przez szkołę.

Przypominamy, że w celu skorzystania z prawa do bezpłatnych przejazdów uczniowie powinni mieć kartę ucznia przy sobie. Kontrolerzy biletów w komunikacji miejskiej nie wystawiają zapominalskim wezwań do zapłaty. Zamiast tego w dalszym ciągu informują i przypominają o konieczności posiadania dokumentów podczas przeprowadzanych kontroli.

Szczegółowe informacje na temat karty ucznia można znaleźć w tym miejscu.

opublikowano 14 września 2017r.
ostatnia aktualizacja 15 września 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Kolej grodziska wczoraj i dziś

Kolej grodziska wczoraj i dziś

Linia grodziska, chociaż liczy sobie niespełna 30 km długości, pełni niezwykle ważne zadanie, bo jeżdżą po niej pociągi, które codziennie dowożą do pracy w stolicy tysiące ludzi. Remont to doskonała okazja, żeby przybliżyć wszystkim zainteresowanym charakterystykę tej linii. Warto również pamiętać, że ten odcinek torów jest bardzo ważny z punktu widzenia historii kolei w Polsce. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską