Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Ciągle można składać wnioski o wydanie karty ucznia

Ciągle można składać wnioski  o wydanie karty ucznia

Od piątku, 1 września br. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów podróżują komunikacją miejską bezpłatnie, na podstawie kart ucznia. Ci, którzy jeszcze nie posiadają takiego dokumentu, ciągle mogą złożyć odpowiednie wnioski.

Bezpłatne przejazdy - od 1 września 2017 r. - przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów, publicznych i niepublicznych oraz uczniom mieszkającym w Warszawie i uczącym się w innych placówkach oświatowych, zlokalizowanych poza granicami Stolicy. Uprawnienie jest wgrywane na cały okres pobytu dziecka w szkole (nie dłuższy niż 4 lata) i obowiązuje na obszarze 1. i 2. strefy.

Bardzo dużo wniosków o wydanie karty ucznia wpłynęło jeszcze przed wakacjami (do końca sierpnia zostało wydanych ponad 120 tysięcy kart), ale ci, którzy ciągle tego nie zrobili, w dalszym ciągu mogą skorzystać z przysługujących im uprawnień. Wnioski, wraz ze zdjęciem, należy złożyć w szkole lub w Punkcie Obsługi Pasażerów. Do POP-u dodatkowo trzeba przynieść legitymacją szkolną lub zaświadczenie wydane przez szkołę.

Przypominamy, że w celu skorzystania z prawa do bezpłatnych przejazdów uczniowie powinni mieć kartę ucznia przy sobie. Kontrolerzy biletów w komunikacji miejskiej nie wystawiają zapominalskim wezwań do zapłaty. Zamiast tego w dalszym ciągu informują i przypominają o konieczności posiadania dokumentów podczas przeprowadzanych kontroli.

Szczegółowe informacje na temat karty ucznia można znaleźć w tym miejscu.

opublikowano 14 września 2017r.
ostatnia aktualizacja 15 września 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Odkorkuj się i jedź

Odkorkuj się i jedź

Każdy kierowca dobrze wie, co to znaczy stać w korku. Minuty mijają, wskazówki zegarka tykają „coraz głośniej”, a kolumna samochodów przesuwa się powolutku w kierunku kolejnych świateł. Spóźnienie do pracy, do lekarza czy na spotkanie jest w takiej sytuacji niemal pewne, a przecież, po dojechaniu na miejsce, trzeba jeszcze gdzieś zaparkować auto w centrum miasta. Nerwy, hałas, spaliny - tego wszystkiego można uniknąć, wybierając komunikację miejską. Tylko co zrobić, jeśli się mieszka poza Warszawą? W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem są parkingi "Parkuj i Jedź", które istnieją w stolicy już dziesięć lat. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską