Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Transport aglomeracyjny: burmistrzowie podwarszawskich gmin w siedzibie ZTM

Transport aglomeracyjny: burmistrzowie podwarszawskich gmin w siedzibie ZTM

Bez współpracy z okolicznymi samorządami trudno byłoby stworzyć tak efektywną i rozbudowaną sieci komunikacji w aglomeracji warszawskiej. W siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego spotkali się przedstawiciele podwarszawskich gmin. Była okazja do świętowania jubileuszu 25-lecia, ale także rozmowy o rozszerzaniu współpracy.

Każdego dnia do stolicy dojeżdża wiele tysięcy osób, które mieszkają w podwarszawskich miejscowościach. To z myślą o nich zawarto aż 33 porozumienia z okolicznymi gminami oraz powiatem wołomińskim. Od wielu lat samorządowcy ściśle współpracują z ZTM nad rozwojem oferty komunikacyjnej.

Transport aglomeracyjny to dzisiaj 89 linii autobusowych dziennych, z czego aż 51 przekraczających granice Warszawy, 12 linii nocnych, 4 linie Szybkiej Kolei Miejskiej, a także m.in. oferta Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD.

W tym roku ZTM świętuje 25-lecie działalności i z tej okazji przedstawiciele samorządów dostali pamiątkowe medale oraz obejrzeli film, prezentujący wybrane, najważniejsze wydarzenia w historii warszawskiej komunikacji od 1992 roku.

Samorządowcy zapoznali się z korzyściami płynącymi z obniżki cen biletów długookresowych, ważnych w 1. i 2. strefie. Był także czas na rozmowy o czekających wyzwaniach: o rozszerzaniu oferty „Warszawa+”, o potrzebie większej pomocy samorządów w kontroli biletów w 2. strefie, a także zachęta do włączania się w rozwijanie sieci sprzedaży.

opublikowano 30 sierpnia 2017r.
ostatnia aktualizacja 30 sierpnia 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Inwestycje: metro, innowacje, wygoda

Inwestycje: metro, innowacje, wygoda

Każdego roku Zarząd Transportu Miejskiego stawia przed sobą ambitne zadania inwestycyjne, których nadrzędnym celem jest poprawa komfortu podróżowania Warszawskim Transportem Publicznym. Co działo się w 2017 roku i jakie są nasze plany na najbliższe 12 miesięcy? Gdzie rozpoczniemy remonty, a gdzie zamierzamy zamontować nowe przystanki? Jakie prace zostaną wykonane na budowie metra? O tym wszystkim można przeczytać w najnowszym numerze miesięcznika "iZTM". więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską