Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Linie WLT bardzo popularne

Linie WLT bardzo popularne

Warszawiacy i turyści w tym sezonie bardzo chętnie korzystają z oferty Warszawskich Linii Turystycznych. Promy, tramwaj wodny i statek do Serocka przewiozły już w sumie ponad 48 tysięcy pasażerów.

 

Chociaż pogoda długo nie rozpieszczała i nie zachęcała do spacerów, to rejsy w ramach Warszawskich Linii Turystycznych cieszą się wielką popularnością. Najwięcej pasażerów przewiozły promy, które umożliwiają szybkie i wygodne przedostanie się z jednego brzegu rzeki na drugi.

Pasażerowie chętnie korzystają z promu „Wilga”, którym od początku sezonu (28 kwietnia) płynęło już 20 096 osób. Nie ma się jednak czemu dziwić, skoro ten prom jest największy (może nim podróżować 40 osób i 40 rowerów) i pływa na trasie między Fontannami a ZOO, które są miejscami chętnie odwiedzanymi przez warszawiaków i przez turystów.

Pozostałe promy, zabierające na pokład 12 osób oraz 12 rowerów przewiozły podobną liczbę pasażerów: „Pliszka” 7507 osób, „Słonka” 7778 osób, a „Turkawka” 7316 osób.

Wiele osób skorzystało również, z rejsów wycieczkowych, oferowanych przez WLT. Tramwaj wodny „Wars”, z którego pokładu można podziwiać m.in. Stare Miasto, bulwary wiślane czy zielony, praski brzeg Wisły, zabrał na pokład od 28 kwietnia już 4301 pasażerów.

Znalazło się także wielu chętnych na rejs do Serocka. W podróż na pokładzie statku „Zefir” wybrało się już 1141 osób.

Z powodu Uroczystości Bożego Ciała już w czwartek zaczyna się długi, czerwcowy weekend, a to doskonała okazja, by wybrać się na wycieczkę. Warszawskie Linie Turystyczne będą w tym czasie kursować według świątecznego rozkładu.

Szczegóły oferty WLT można znaleźć w tym miejscu.

opublikowano 14 czerwca 2017r.
ostatnia aktualizacja 20 czerwca 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Zielona Warszawa - ekologiczna komunikacja

Zielona Warszawa - ekologiczna komunikacja

Nigdy dość rozmawiania o ekologii - środowisko naturalne bardzo łatwo zniszczyć, a bardzo trudno odbudować jego równowagę. Mieszkańcy Warszawy mają to szczęście, że ich miasto jest bardzo zielone i nawet niedaleko centrum można znaleźć piękne parki, a nawet lasy. Nie trzeba też wyjeżdżać daleko poza stolicę, żeby znaleźć piękne przyrodniczo miejsca, w których zachowała się dzika przyroda. Najlepiej tam dotrzeć komunikacją miejską - to bardzo proekologiczny sposób podróżowania. Dlatego Zarząd Transportu Miejskiego przygotował Zieloną Mapę, która przedstawia atrakcje ekologiczne Warszawy i zawiera wskazówki, jak do nich dojechać. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską