Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Pierwsze karty trafiły do uczniów

Pierwsze karty trafiły do uczniów

Od 1 września uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą podróżowali komunikacją miejską bezpłatnie, na podstawie Kart ucznia. Proces ich wydawania już się rozpoczął, a pierwsze z nich wręczyła uczniom Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

W pierwszej kolejności dokumenty uprawniające do bezpłatnych przejazdów otrzymali: Magdalena Czartoryska-Sziler, zwyciężczyni miejskiego konkursu na opracowanie projektu graficznego Karty ucznia (dla szkół podstawowych) oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 70 na warszawskim Mokotowie (ta placówka jako jedna z pierwszych dostarczyła wnioski do ZTM). 

- Miejscy radni przegłosowali zmiany w taryfie biletowej 6 kwietnia, a już dziś mogłam je wręczyć pierwszym uczniom. Są piękne i kolorowe. Jak nasze miasto i komunikacja, z której będą już mogli korzystać bezpłatnie – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Szkoły przesłały do Zarządu Transportu Miejskiego wypełnione wnioski wraz ze zdjęciem dzieci (470 szkół, ponad 100 tys. wniosków). A w środę, 10 maja  rozpoczęła się dystrybucja gotowych, spersonalizowanych kart do szkół podstawowych i gimnazjów.

- Dziękuję szkołom i rodzicom za współpracę i szybkie zebranie i przekazanie wniosków. Teraz czekamy jeszcze na wnioski uczniów przyszłych klas pierwszych. Rodzice będą je mogli złożyć je w maju, od 15 do 19 maja, kiedy będą potwierdzali wolę zapisu dziecka do danej szkoły. A placówki oświatowe prześlą je do ZTM do 6 czerwca. W tym samym terminie wnioski będą mogli złożyć również osoby, które z różnych względów nie zdążyły tego zrobić w kwietniu – dodał Wiesław Witek, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Bezpłatne przejazdy - od 1 września 2017 r. - przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów, publicznych i niepublicznych oraz uczniom mieszkającym w Warszawie i uczącym się w innych, nie stołecznych placówkach oświatowych. Uprawnienie jest wgrywane na cały okres pobytu dziecka w szkole (nie dłuższy niż 4 lata) i obowiązuje na obszarze 1. i 2. strefy.

Uczniowie, którzy mieszkają w Warszawie a uczęszczają do szkół poza miastem, mogą wyrobić kartę w każdym Punkcie Obsługi Pasażera ZTM.

Powiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

opublikowano 10 maja 2017r.
ostatnia aktualizacja 15 maja 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Odpocznij i baw się nad Wisłą

Odpocznij i baw się nad Wisłą

Wisła jest jednym z symboli miasta. Warto o tym pamiętać, szczególnie wtedy, kiedy obchodzimy Rok Wisły. Czy warszawiacy znają swoją rzekę, czy chcą i lubią po niej pływać? Letnie miesiące to znakomita okazja, żeby przywitać się z Wisłą i przy okazji zobaczyć stolicę Polski z innej perspektywy. To także doskonała okazja, by odpocząć i poczuć wiatr we włosach. W najnowszym numerze naszego Miesięcznika proponujemy wycieczkę po Wiśle. Sezon Warszawskich Linii Turystycznych się rozpoczął, więc prezentujemy pierwsze zdjęcia. Zaznaczamy, że to tylko niewielka część pięknych widoków, które czekają na pasażerów tramwaju wodnego. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską