Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Pierwsze karty trafiły do uczniów

Pierwsze karty trafiły do uczniów

Od 1 września uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą podróżowali komunikacją miejską bezpłatnie, na podstawie Kart ucznia. Proces ich wydawania już się rozpoczął, a pierwsze z nich wręczyła uczniom Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

W pierwszej kolejności dokumenty uprawniające do bezpłatnych przejazdów otrzymali: Magdalena Czartoryska-Sziler, zwyciężczyni miejskiego konkursu na opracowanie projektu graficznego Karty ucznia (dla szkół podstawowych) oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 70 na warszawskim Mokotowie (ta placówka jako jedna z pierwszych dostarczyła wnioski do ZTM). 

- Miejscy radni przegłosowali zmiany w taryfie biletowej 6 kwietnia, a już dziś mogłam je wręczyć pierwszym uczniom. Są piękne i kolorowe. Jak nasze miasto i komunikacja, z której będą już mogli korzystać bezpłatnie – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Szkoły przesłały do Zarządu Transportu Miejskiego wypełnione wnioski wraz ze zdjęciem dzieci (470 szkół, ponad 100 tys. wniosków). A w środę, 10 maja  rozpoczęła się dystrybucja gotowych, spersonalizowanych kart do szkół podstawowych i gimnazjów.

- Dziękuję szkołom i rodzicom za współpracę i szybkie zebranie i przekazanie wniosków. Teraz czekamy jeszcze na wnioski uczniów przyszłych klas pierwszych. Rodzice będą je mogli złożyć je w maju, od 15 do 19 maja, kiedy będą potwierdzali wolę zapisu dziecka do danej szkoły. A placówki oświatowe prześlą je do ZTM do 6 czerwca. W tym samym terminie wnioski będą mogli złożyć również osoby, które z różnych względów nie zdążyły tego zrobić w kwietniu – dodał Wiesław Witek, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Bezpłatne przejazdy - od 1 września 2017 r. - przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów, publicznych i niepublicznych oraz uczniom mieszkającym w Warszawie i uczącym się w innych, nie stołecznych placówkach oświatowych. Uprawnienie jest wgrywane na cały okres pobytu dziecka w szkole (nie dłuższy niż 4 lata) i obowiązuje na obszarze 1. i 2. strefy.

Uczniowie, którzy mieszkają w Warszawie a uczęszczają do szkół poza miastem, mogą wyrobić kartę w każdym Punkcie Obsługi Pasażera ZTM.

Powiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

opublikowano 10 maja 2017r.
ostatnia aktualizacja 15 maja 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska - nasza wspólna sprawa

Komunikacja miejska - nasza wspólna sprawa

O komunikacji miejskiej warto i trzeba rozmawiać. Każdy znajdzie w niej coś ciekawego, a przy okazji można posiąść wiedzę na temat wielu, ważnych społecznie, zagadnień takich jak ekologia czy dbanie o wspólną przestrzeń. Szczególnie wdzięcznymi słuchaczami są dzieci, u których od najmłodszych lat można kształtować prawidłowe postawy i przekonywać, że warto korzystać z Warszawskiego Transportu Publicznego. Dlatego Zarząd Transportu Miejskiego kieruje do szkół ofertę zajęć z wychowania komunikacyjnego "Nasza wspólna sprawa - ekologiczna Warszawa". więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską