Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Tramwaje Warszawskie poszukują kandydatów na motorniczych

Tramwaje Warszawskie poszukują kandydatów na motorniczych

Zostać motorniczym albo motorniczą. Tak, teraz takie marzenie może się spełnić. Tramwaje Warszawskie organizują kolejne cykliczne szkolenie, dzięki któremu każdy, kto się na nie zgłosi, będzie miał szansę zawodowo prowadzić tramwaj.

W listopadzie w Tramwajach Warszawskich rozpoczyna się kurs dla motorniczych. Powiększy się zatem licząca teraz około 1400 osób grupa pracowników prowadzących tramwaje.

Najważniejsze wymagania jakie muszą spełnić kandydaci na motorniczych to wykształcenie co najmniej średnie, posiadanie prawa jazdy oraz wzrost od 160 do 190 cm i waga nie wyższa niż 130 kg.

Kandydatów, którzy przejdą weryfikację, czeka 3-miesięczne szkolenie teoretyczne oraz jazdy tramwajem z instruktorem po mieście. Następnie podejdą oni do egzaminu państwowego, a jego zaliczenie jest gwarancją pracy w Tramwajach Warszawskich. Po egzaminie motorniczowie i motornicze przechodzą dalsze szkolenia i początkowo prowadzą tramwaje pod nadzorem patronów, czyli najbardziej doświadczonych motorniczych - instruktorów.

Ile zarabia motorniczy lub motornicza?

Obecnie motorniczy związany na stałe z Tramwajami Warszawskimi zarabia, wliczając premię miesięczną, do 5,4 tys. zł brutto. Każdego miesiąca może jeszcze otrzymać dodatkową premię za punktualną jazdę w wysokości do 500 zł. Wynagrodzenia motorniczych będą wzrastać po niedawno wprowadzonych zmianach regulaminu wynagradzania. Za trzy lata początkujący motorniczy będzie mógł zarobić do 6 tys. zł brutto.

W Tramwajach Warszawskich pracuje ok. 1400 motorniczych. O tym, jak wygląda ich praca, poczytać można na blogu Tramwajów Warszawskich.

opublikowano 8 listopada 2018r.
ostatnia aktualizacja 8 listopada 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska po godzinach

Komunikacja miejska po godzinach

Warszawski Transport Publiczny to wygodny sposób na dotarcie do pracy, szkoły, po zakupy, do urzędu, kina czy lekarza. Codziennie każdy pasażer może się o tym przekonać. Można jednak wyjść poza schemat i spojrzeć na komunikację miejską jako ciekawy obiekt badań naukowych czy arenę do bicia rekordów. Tak właśnie potraktowały transport publiczny osoby, o których piszemy w najnowszym numerze. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską