Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Ostatni pieszy weekend na Trakcie Królewskim

Ostatni pieszy weekend na Trakcie Królewskim

Jeszcze tylko w najbliższą sobotę i niedzielę ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście będą wyłączone z ruchu kołowego. Na odcinku od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ul. Miodowej powstanie deptak dla mieszkańców i turystów, w tym czasie ulica będzie dostępna tylko dla pieszych i rowerzystów. Pozostanie utrzymany przejazd ul. Świętokrzyską przez skrzyżowanie z Nowym Światem.

Na Krakowskim Przedmieściu, od placu Zamkowego do pomnika Mikołaja Kopernika, mieszkańcy i turyści od godz. 12.00 do 20.00 w wielu strefach i na scenach będą mogli spotkać się z Warszawą sprzed wojny, a nawet sprzed 100 lat. Odbywać się tam będzie Festiwal „Przestrzeń wolności”. Gwara warszawska, klimat Kercelaka, tenorzy w repertuarze Kiepury, film „Warszawa 1935”, przeboje przedwojennych kabaretów i koncert na pl. Zamkowym o godz. 18.00, to tylko niektóre atrakcje tego dnia.

Wyjątkowym wydarzeniem na skwerze przy ul. Karowej będzie zakopanie o godz. 15.00 kapsuły czasu z „Warszawską księgą wolności”, która powinna być wyjęta dopiero za wiek, czyli w roku 2118. Festiwal „Przestrzeń wolności” został przygotowany przez m.st. Warszawę z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Więcej informacji na temat wydarzenia tutaj.

W tym czasie autobusy linii dziennych będą kierowane na trasy objazdowe od soboty od początku kursowania do niedzieli do końca kursowania; nocne pojadą objazdami od piątku od początku kursowania do poniedziałku do końca kursowania. Zmiany obejmą linie 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44. Dodatkowo w czasie Festiwalu „Przestrzeń wolności” uruchomiona zostanie specjalna linia P łącząca pl. Trzech Krzyży z pl. Piłsudskiego, obsługiwana zabytkowymi autobusami.

opublikowano 11 października 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Koniec roku nastraja do refleksji i skłania do podsumowań. Mijających 12 miesięcy przyniosło wiele wydarzeń ważnych dla stołecznej komunikacji: Warszawski Transport Publiczny zyskał nowe logo, na ulice wyjechały nowoczesne autobusy o napędzie hybrydowym i gazowym, a pasażerowie mogą taniej podróżować po aglomeracji dzięki Biletom Metropolitalnym i zmianom w Karcie Warszawiaka. Działo się dużo, dlatego postanowiliśmy przypomnieć Państwu, jak mijał komunikacyjnie rok 2018. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską