Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Ostatnie rejsy po Wiśle i Kanale Żerańskim

Ostatnie rejsy po Wiśle i Kanale Żerańskim

W Dni Transportu Publicznego, w sobotę i niedzielę 22 i 23 września, uruchamiamy dodatkowe kursy Warszawskich Linii Turystycznych. Wejściówki są dostępne w serwisie www.bilety24.pl oraz w Punkcie Obsługi Pasażerów przy Dworcu Warszawa Wileńska.

To już ostatnia w tym roku szansa, żeby wybrać się w całodzienny rejs do Serocka - przepłynąć Zalew Zegrzyński i zwiedzić jedno z najstarszych miast na Mazowszu. Statek „Zefir” wypływa o godz. 9.15 z przystani na Żeraniu, w rejonie przystanku Cementownia 02. Można tam dojechać specjalnym autobusem, który wyrusza o godzinie 9:00 z przystanku Podzamcze 02 - od strony Bulwaru (na wysokości Zamku Królewskiego).

Około godziny 12.30 statek przybija do brzegu w Serocku, aby dwie godziny później wyruszyć do Warszawy. Ten czas można wykorzystać na podziwianie zabytków miasta. Można tam zobaczyć m.in. wybudowany w XVI w. kościół p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, czy XIX-wieczny Zajazd Pocztowy Napoleoński. Rejs kończy się około godz. 18.00.

Statek „Zefir” zabiera na pokład 120 pasażerów. Na pokładzie znajduje się grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami, kącik zabaw dla dzieci, koce na chłodniejsze dni.

Bilety można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów Metro Dworzec Wileński w środy i czwartki w godz. 16.00-20.00, piątki 7.00-11.00 oraz w soboty 8.00-12.00. Zapłacić można gotówką i kartą. Sprzedaż prowadzona jest także online, za pośrednictwem strony internetowej www.bilety24.pl.

W weekend 22-23 września po raz ostatni pływać będą promy, które są znakomitą atrakcją dla wszystkich, chcących szybko przeprawić się na drugi brzeg Wisły. „Pliszka”, „Słonka” i „Turkawka” zabierają na pokład 21 osób oraz 21 rowerów, a na promie „Wilga” zmieści się aż 40 osób i tyle samo rowerów.

opublikowano 20 września 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Płacisz mniej, jedziesz dalej!

Płacisz mniej, jedziesz dalej!

Aglomeracja działa. Już od 1 września, dzięki decyzji stołecznych radnych łatwiej będzie dojeżdżać do Warszawy mieszkańcom okolicznych gmin, a warszawiacy będą mogli taniej wybrać się na wycieczkę w atrakcyjne turystycznie zakątki Mazowsza. O zaletach decyzji Rady m.st. Warszawy opowiada wiceprezydent Renata Kaznowska. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską