Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Bilet Metropolitalny: gminy pobierają karty

Bilet Metropolitalny: gminy pobierają karty

Już 22 500 kart dotarło do gmin, które przystąpiły do nowej oferty Warszawa+. Mieszkańcy mogą je odbierać od 1 sierpnia.

Samorządy, które podpisały porozumienia z Zarządem Transportu Miejskiego o przystąpieniu do rozszerzonego programu Warszawa+, odbierają karty.

Zarząd Transportu Miejskiego przekazał już 22 500 kart, które dotarły do następujących gmin: Góra Kalwaria (500 sztuk), Józefów (3 000), Otwock (4 000), Ożarów Mazowiecki (1 000), Piaseczno (4 000), Sulejówek (2 000), Stare Babice (3 000), Wiązowna (2 000) i Wołomin (3 000). Ponadto, 17 sierpnia porozumienie podpisała gmina Kampinos.

Pasażerowie mogą odbierać nośniki na terenie gmin, a następnie zakodować na nich Bilet Metropolitarny w jednym z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM. Zachęcamy wszystkich pasażerów, którzy już odebrali karty do udania się do jednego z POP-ów w celu zakodowania kontraktu. Pełną listę punktów można znaleźć w tym miejscu.

Oferta Warszawa+ dla gmin aglomeracji warszawskiej została wprowadzona 1 sierpnia 2014 r. Od września br. oferta zostanie rozszerzona. Nowe porozumienie zakłada trzy poziomy dofinansowania zakupu Biletu Metropolitalnego przez gminy i trzy rodzaje biletów: „Bilet Warszawa+1”, „Bilet Warszawa+2” oraz „Bilet Warszawa+3”, w zależności od opcji wybranej przez samorządy.

Skorzystają na tym mieszkańcy metropolii. Tańsze bilety będą mogli nabywać pasażerowie rozliczający się z podatków w gminie, która podpisze porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego.

W ofercie Warszawa+3 za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach biletowych pasażer zapłaci tylko 120 zł, o 60 zł mniej niż dotychczas. A bilet 90-dniowy normalny imienny, ważny w obu strefach będzie kosztował 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokryje dany samorząd.

opublikowano 17 sierpnia 2018r.
ostatnia aktualizacja 17 sierpnia 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska po godzinach

Komunikacja miejska po godzinach

Warszawski Transport Publiczny to wygodny sposób na dotarcie do pracy, szkoły, po zakupy, do urzędu, kina czy lekarza. Codziennie każdy pasażer może się o tym przekonać. Można jednak wyjść poza schemat i spojrzeć na komunikację miejską jako ciekawy obiekt badań naukowych czy arenę do bicia rekordów. Tak właśnie potraktowały transport publiczny osoby, o których piszemy w najnowszym numerze. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską