Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Popularne autobusy na Odolanach

Popularne autobusy na Odolanach

Na początku czerwca Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił linię autobusową 255, dzięki której mieszkańcy wolskich Odolan mają wygodne połączenie z metrem. Już pierwszy tydzień jeżdżenia autobusów pokazał, że cieszy się ona sporą popularnością.

W pierwszym tygodniu kursowania (9-15 czerwca), autobusy linii 255 przewiozły łącznie 13,6 tys. osób. Pierwszego dnia kursowania (w sobotę) skorzystało z niej 980 pasażerów. Średnio w dzień powszedni do pojazdów wsiadało prawie 2,4 tys. osób. Najwięcej osób skorzystało z tej linii autobusowej we wtorek 12 czerwca – ponad 2,5 tys. osób.

Maksymalne napełnienie odnotowano na przystanku PKP Kasprzaka - o godz. 8:14 w kierunku Rondo Daszyńskiego w autobusie było 69 osób.

Podczas porannego szczytu (od godz. 7.00 do 9.00), na wyjeździe z Odolan (przystanek Gizów), autobusy linii 255 zapełnione były średnio w 40 proc. Natomiast w popołudniowym szczycie (od godz. 16.00 do 18.00), po odjeździe z przystanku Karolkowa, ich wykorzystanie utrzymywało się na poziomie średnio 25 proc., a przy wjeździe na Odolany – 31 proc. (przystanek Ordona).

Okazuje się, że najpopularniejszym przystankiem w kierunku Rondo Daszyńskiego jest przystanek Jana Kazimierza. W pierwszym tygodniu kursowania linii 255 wsiadło na nim 1 570 osób. W kierunku przeciwnym najbardziej uczęszczany był przystanek Karolkowa – wsiadło tam 3 098 osób.

Autobusy linii 255 kursują co 15 minut w godzinach szczytu oraz co 20 minut w pozostałych porach. Jej trasa to: Rondo Daszyńskiego – Prosta – Kasprzaka – Ordona – Jana Kazimierza – Hubalczyków – Fort Wola – Cmentarz Wolski. Przebieg taki wskazały przeprowadzone przez ZTM konsultacje społeczne. Połączenie obsługiwane jest przez firmę Mobilis nowoczesnymi i cichymi, 12-metrowymi autobusami hybrydowymi (spalinowo-elektrycznymi) MAN Lion’s City Hybrid.

fot. L. Peczyński

opublikowano 20 czerwca 2018r.
ostatnia aktualizacja 20 czerwca 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Płacisz mniej, jedziesz dalej!

Płacisz mniej, jedziesz dalej!

Aglomeracja działa. Już od 1 września, dzięki decyzji stołecznych radnych łatwiej będzie dojeżdżać do Warszawy mieszkańcom okolicznych gmin, a warszawiacy będą mogli taniej wybrać się na wycieczkę w atrakcyjne turystycznie zakątki Mazowsza. O zaletach decyzji Rady m.st. Warszawy opowiada wiceprezydent Renata Kaznowska. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską