Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Karta Ucznia - złóż wniosek w szkole

Karta Ucznia - złóż wniosek w szkole

Pierwszoklasiści podróżują Warszawskim Transportem Publicznym bezpłatnie, na podstawie Karty Ucznia. Wniosek o jej wydanie można złożyć w szkole, do której zapisujemy dziecko.

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską na podstawie Karty Ucznia, przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych, publicznych i niepublicznych oraz uczniom mieszkającym w Warszawie, ale uczącym się poza stolicą (na podstawie uchwały Rady m.st. Warszawy nr XLVII/1138/2017 z 6 kwietnia 2017 r.)

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji do klas I w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2018/2019, ogłoszonym przez Biuro Edukacji - rodzice bądź opiekunowie prawni w dniach 20-27 kwietnia 2018 r. składają potwierdzenie woli zapisu dziecka w szkole do której dziecko zostało zakwalifikowane. I podczas wizyty w sekretariacie mogą złożyć wniosek o wydanie karty. Wzór formularza można znaleźć tutaj.

Do formularza należy dołączyć aktualne, podpisane zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm (na odwrocie należy wpisać imię i nazwisko oraz numer PESEL dziecka). Fotografie zostaną zwrócone. Wypełniony wniosek oraz zdjęcie zostawiamy w szkole, która przekaże je do Zarządu Transportu Miejskiego. Gotowe karty będzie można odebrać w szkole.

Wydana Karta Ucznia będzie ważna od 1 września 2018 roku.


opublikowano 19 kwietnia 2018r.
ostatnia aktualizacja 19 kwietnia 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Płacisz mniej, jedziesz dalej!

Płacisz mniej, jedziesz dalej!

Aglomeracja działa. Już od 1 września, dzięki decyzji stołecznych radnych łatwiej będzie dojeżdżać do Warszawy mieszkańcom okolicznych gmin, a warszawiacy będą mogli taniej wybrać się na wycieczkę w atrakcyjne turystycznie zakątki Mazowsza. O zaletach decyzji Rady m.st. Warszawy opowiada wiceprezydent Renata Kaznowska. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską