Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Sylwestrowa linia 13N

„Ostatnia paróweczka”, czyli tramwaj legenda przechodzi do historii

„Ostatnia paróweczka”, czyli tramwaj legenda przechodzi do historii

Po 53 latach tramwaje typu 13N przechodzą do historii. Ponad pół wieku były symbolem Warszawy. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia warszawiacy będą mogli po raz ostatni przejechać się tramwajem legendą, czyli słynną „parówką”. Wszystkie tramwaje typu 13N zostały zastąpione przez 186 nowych, niskopodłogowych tramwajów typu 120 Na „Swing”.

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia Tramwaje Warszawskie wraz z Zarządem Transportu Miejskiego uruchomią specjalną linię okolicznościową, na której warszawiacy będą mogli po raz ostatni przejechać się tramwajem typu 13N w ruchu liniowym. Linia będzie kursowała od 19.00 do 3.00 nad ranem i będzie obsługiwana tylko i wyłącznie przez tramwaje typu 13N. Osiem dwuwagonowych składów zapewni częstotliwość kursowania tej linii co 15 min.

Linia 13N będzie kursowała na trasie: Pętla Piaski – Broniewskiego – Jana Pawła II – Chałubińskiego – Nowowiejska – Puławska – Metro Wilanowska. Trasa przejazdu tramwaju została tak pomyślana, aby Warszawiacy w tę szczególną noc mogli dotrzeć na imprezę sylwestrową („Sylwestrowa Moc Przebojów – Zakochaj się w Warszawie”), organizowaną na Pl. Konstytucji przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

W tramwajach obowiązywać będzie taryfa ZTM.

opublikowano 21 grudnia 2012r.
ostatnia aktualizacja 24 grudnia 2012r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska po godzinach

Komunikacja miejska po godzinach

Warszawski Transport Publiczny to wygodny sposób na dotarcie do pracy, szkoły, po zakupy, do urzędu, kina czy lekarza. Codziennie każdy pasażer może się o tym przekonać. Można jednak wyjść poza schemat i spojrzeć na komunikację miejską jako ciekawy obiekt badań naukowych czy arenę do bicia rekordów. Tak właśnie potraktowały transport publiczny osoby, o których piszemy w najnowszym numerze. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską