Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Festiwal Otwarta Ząbkowska 2018

Festiwal Otwarta Ząbkowska 2018

W drugi weekend lipca, po raz czwarty, wystartował festiwal Otwarta Ząbkowska. Autobusy kursują objazdami.

Festiwal Otwarta Ząbkowska jest organizowany od 2015 r. w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji. Wydarzenia festiwalowe odbywają się w weekendy: 7-8 lipca, 21-22 lipca, 4-5 sierpnia oraz od 24 sierpnia do 2 września. W tym czasie ulica Ząbkowska staje się sceną dla różnorodnych działań społeczno-kulturalnych.

W tym roku ulica Ząbkowska, na odcinku od ul. Targowej do Brzeskiej, jest wyłączona z tranzytowego ruchu samochodów przez całe wakacje. Zmiany związane z festiwalem zastały wprowadzone w nocy z piątku na sobotę, 29 na 30 czerwca. Fragment ulicy z charakterystyczną kamienną nawierzchnią i pozostałościami po torach tramwajowych stał się deptakiem. Ponownie samochody wrócą tu na początku września.

Zmieniły się trasy autobusów komunikacji miejskiej kursujących ul. Ząbkowską. Linia 138 do ul. Targowej dojeżdża ulicami Markowską i Kijowską. Natomiast autobusy linii 170, 338 oraz nocnych N16 i N66 - w kierunku ronda S. Starzyńskiego, pl. Hallera i Dworca Centralnego - jadą ulicami Markowską i Białostocką do Targowej, zaś w drugą stronę - kursują Targową do Kijowskiej i skręcają w Markowską. Dodatkowo na jezdni w kierunku Targowej, na odcinku od Dworca Wschodniego, został wytyczony buspas. Na czas trwania festiwalu zawieszone zostało funkcjonowanie przystanku Markowska 02, zastępuje go tymczasowy przystanek Markowska 52 zlokalizowany przy ul. Ząbkowskiej ok. 50 m za skrzyżowaniem z ul. Markowską.

Zobacz schemat

opublikowano 26 czerwca 2018r.
ostatnia aktualizacja 9 lipca 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Bezpieczny mały pasażer

Bezpieczny mały pasażer

Każdego dnia w Warszawskim Transporcie Publicznym spotykamy pasażerów, którzy w komunikacji miejskiej powinni cieszyć się specjalnymi względami: osoby starsze, osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Właśnie tej grupie pasażerów poświęcamy lipcowy numer naszego biuletynu. Naszą wspólną troską powinno być zapewnienie im bezpiecznego i możliwie wygodnego korzystania z pojazdów WTP. Rodzice natomiast sami muszą pamiętać o kilku ważnych zasadach, dzięki którym ich podróż będzie spokojna, a dziecko bezpieczne. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską