Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Łomianki w pierwszej strefie, Czosnów w drugiej. Jak się zmieniła komunikacja

Łomianki w pierwszej strefie, Czosnów w drugiej. Jak się zmieniła komunikacja

Od 1 stycznia Łomianki i fragment gminy Izabelin zostały włączone do pierwszej strefy biletowej. Pasażerowie nie jeżdżą już liniami „Ł” czy „BIS”, tylko 150, 250 i 750. Płacą też mniej za bilety.

29 grudnia w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego została podpisana umowa na obsługę komunikacyjną ze spółką Komunikacja Miejska Łomianki.

Pierwsza strefa biletowa to znaczne oszczędności dla pasażerów. Do tej pory za bilet 30-dniowy normalny, ważny w Warszawie i Łomiankach, mieszkańcy tego miasta płacili 180 złotych. Od nowego roku ten sam bilet kosztuje ich zaledwie 110 złotych a w portfelach pasażerów zostaje 840 złotych rocznie.

Nowe numery

Linia 150 powstała z połączenia dotychczasowych linii Ł1, Ł2 i ŁZ. Autobusy – z częstotliwością w szczycie co 10 minut, co 15 minut poza szczytem oraz co 30 minut w święto – kursują na trasie Metro Młociny – Dziekanów Leśny, a w porannym szczycie – w dni nauki szkolnej – niektóre z nich dojeżdżają również do pętli Metro Marymont.

Linia strefowa 701 zmieniła się w linię miejską 250. Dotychczasowy rozkład jazdy się nie zmienił, bez zmian pozostała również trasa.

Warszawska komunikacja miejska po raz pierwszy dociera do gminy Czosnów, która znalazła się w 2. strefie biletowej. Nowa linia 750 powstała z dotychczasowej linii BIS. Autobusy kursują z pętli Metro Młociny do Dębiny, Palmir lub Sadowej, co ok. 20 minut w godzinach szczytu i co 30 minut poza tymi godzinami na wspólnym odcinku trasy. Granicą stref biletowych jest przystanek Dziekanów Nowy Zachód.

Dzięki koordynacji rozkładów jazdy linii 150 i 750 oraz wspólnej pętli w Warszawie przy stacji metra Młociny, czas oczekiwania dla pasażerów na wspólnym odcinku tras wynosi zaledwie 5-10 minut w godzinach szczytu oraz 10 minut poza szczytem i 15 minut w dni wolne od pracy.

Autobusy linii N56 jeżdżą – przez cały tydzień – z Metra Młociny do pętli w Dziekanowie Leśnym (ul. Pułkową i Kolejową tak jak linia 150). Bilety miesięczne dotychczasowej taryfy łomiankowskiej, które uprawniają również do korzystania z komunikacji ZTM w obrębie 1. strefy biletowej, zakupione i aktywowane przed 1 stycznia 2018, zachowują swoją ważność do końca terminu ich obowiązywania i nie podlegają zwrotowi.

Rozkłady jazdy linii 150, 250, 750 i N56 dostępne są tutaj.

20171220__lomianki_i_czosnow_edit_ztm_542

Umowa długoletnia

Dzięki podpisanej umowie spółka Komunikacja Miejska Łomianki rozszerza swoje działanie jako miejski przewoźnik, co oznacza konieczność dostosowania się do wysokich wymagań ZTM odnośnie standardu wyposażenia pojazdów, zaplecza technicznego oraz certyfikatów dla kierowców. Podpisanie umowy na osiem lat pozwoli spółce na większe inwestycje w nowoczesne autobusy, które będą obsługiwać głownie dotychczasowy rejon gmin Łomianki i Czosnów.

Podpisanie umowy było możliwe dzięki porozumieniu, zawartemu przez ZTM z władzami gmin. Zgodę na podpisanie umowy wyraziła stosowną uchwałą Rada m.st. Warszawy. To kolejny krok w kierunku rozwoju transportu aglomeracyjnego. Od listopada 2016 roku w 1. strefie biletowej funkcjonują Marki.

Zobacz schematZobacz schematZobacz schemat

opublikowano 29 grudnia 2017r.
ostatnia aktualizacja 2 stycznia 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Bezpieczny mały pasażer

Bezpieczny mały pasażer

Każdego dnia w Warszawskim Transporcie Publicznym spotykamy pasażerów, którzy w komunikacji miejskiej powinni cieszyć się specjalnymi względami: osoby starsze, osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Właśnie tej grupie pasażerów poświęcamy lipcowy numer naszego biuletynu. Naszą wspólną troską powinno być zapewnienie im bezpiecznego i możliwie wygodnego korzystania z pojazdów WTP. Rodzice natomiast sami muszą pamiętać o kilku ważnych zasadach, dzięki którym ich podróż będzie spokojna, a dziecko bezpieczne. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską