Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Mikołaje przesiedli się do komunikacji miejskiej

Mikołaje przesiedli się do komunikacji miejskiej

Komunikacyjne Mikołajki odbyły się już po raz drugi. Na warszawskie ulice wyjechały udekorowane autobusy elektryczne i zabytkowe tramwaje. Pracownicy ZTM częstowali pasażerów metra słodyczami. W akcję włączyli się także przewoźnicy: Miejskiej Zakłady Autobusowe, Tramwaje Warszawskie, Arriva, Mobilis, Metro Warszawskie i Szybka Kolej Miejska.

W pojazdach komunikacji miejskiej 6 grudnia można było spotkać Mikołajów i Śnieżynki, którzy rozdawali podróżnym słodycze i drobne upominki. Przyjemna niespodzianka spotkała dzieci z jednej z warszawskich szkół, które właśnie dziś wybrały się na wycieczkę do teatru, a po drodze dostały słodycze i upominki. 

Pracowników Zarządu Transportu Miejskiego można było spotkać w tramwajach, autobusach, a także na stacjach metra: Młociny, Centrum i Wilanowska. A słodkie upominki czekały także na wszystkich, którzy tego dnia odwiedzali Punkty Obsługi Pasażerów.

W klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadzały pasażerów kolędy, które można było usłyszeć tego dnia w tramwajach .

Mikołajkowe linie kursowały w godzinach 11-20 na trasach:

Linia tramwajowa M – obsługiwana wagonami zabytkowymi

Pl. Narutowicza – Grójecka  - pl. Zawiszy - Al. Jerozolimskie – most poniatowskiego - al. Zieleniecka – Targowa – al. Solidarności – most Śląsko Dąbrowski – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska – Nowowiejska – Filtrowa – Pl. Narutowicza.

Linia autobusowa ML – obsługiwana autobusami elektrycznymi

Konwiktorska – Bonifraterska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Łazienki Królewskie.

Kontrolerzy Biletów ZTM założyli tego dnia czapki Mikołaja i wystawiali gapowiczom jedynie symboliczne upomnienia.

Zobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schemat

opublikowano 6 grudnia 2017r.
ostatnia aktualizacja 5 lutego 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Koniec roku nastraja do refleksji i skłania do podsumowań. Mijających 12 miesięcy przyniosło wiele wydarzeń ważnych dla stołecznej komunikacji: Warszawski Transport Publiczny zyskał nowe logo, na ulice wyjechały nowoczesne autobusy o napędzie hybrydowym i gazowym, a pasażerowie mogą taniej podróżować po aglomeracji dzięki Biletom Metropolitalnym i zmianom w Karcie Warszawiaka. Działo się dużo, dlatego postanowiliśmy przypomnieć Państwu, jak mijał komunikacyjnie rok 2018. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską