Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Nowy rozkład jazdy pociągów od 10 grudnia

Nowy rozkład jazdy pociągów od 10 grudnia

Od niedzieli, 10 grudnia wszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów wszystkich przewoźników, w tym również Szybkiej Kolei Miejskiej. Obowiązuje on do 10 marca 2018 roku. Zmiany dotyczące połączeń SKM, spowodowane są pracami torowymi prowadzonymi na terenie Warszawskiego Węzła Kolejowego. 

Rozkłady jazdy pociągów SKM obowiązujące od 10 grudnia br. są dostepne w tym miejscu.

Linia S1

Z powodu trwającej modernizacji linii grodziskiej pociągi w dni powszednie nadal kursują w relacji Otwock – Warszawa Służewiec, a w dni wolne od pracy w relacji Otwock – Warszawa Zachodnia. Nowością jest uruchomienie dodatkowej pary pociągów, umożliwiającej przejazd na trasie łączącej Otwock ze stolicą w późnych godzinach wieczornych.

Dalszy etap prac modernizacyjnych na linii kolejowej nr 7 z Warszawy do Lublina, spowoduje zamknięcie jednego z torów na odcinku Świder - Otwock i znaczne ograniczenie ruchu. Dlatego od 19 lutego co najmniej do końca marca 2018 roku, część pociągów linii S1 będzie kursowała na skróconej trasie, do przystanku Świder lub stacji Warszawa Falenica. Na pozostałym odcinku, do Otwocka, Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi zastępczą komunikację autobusową.

Linia S2

W rozkładzie jazdy tej linii zostały wprowadzone niewielkie zmiany. Z powodu zmian w połączeniach Kolei Mazowieckich na linii siedleckiej, ostatni bezpośredni pociąg linii S2 do Sulejówka Miłosny odjeżdża z Lotniska Chopina o godz. 23:09.

Ponadto z powodu prac modernizacyjnych prowadzonych przez PKP PLK S.A., w wybrane dni lutego (12-15 lutego, 19-22 lutego) i marca (5-6 marca) 2018 roku ostatnie dwa pociągi w kierunku Sulejówka Miłosny i jeden w kierunku Warszawy nie zatrzymają się na stacji Warszawa Rembertów.

Linia S3

Liczba pociągów i ramowe godziny odjazdów pozostały bez większych zmian. Pomiędzy Lotniskiem Chopina a Wieliszewem w dni powszednie kursuje 12, a w dni wolne od pracy 7 par pociągów. Natomiast pozostałe kursują do stacji Legionowo Piaski.

Linia S9

W związku z trwającą modernizacją linii obwodowej, pociągi w dalszym ciągu kursują tylko do stacji Warszawa Gdańska. Utrzymane zostało również zamknięcie jednego z torów na moście Gdańskim. Z tego powodu, podobnie jak dotychczas, część pociągów ma przesunięte godziny kursowania, a niektóre kończą bieg na przystanku Warszawa ZOO.

opublikowano 6 grudnia 2017r.
ostatnia aktualizacja 11 grudnia 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

10 lat Warszawskich Linii Turystycznych

10 lat Warszawskich Linii Turystycznych

Świętujemy w tym roku 10-lecie Warszawskich Linii Turystycznych, organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego. Przez ten czas na pokłady jednostek pływających pod szyldem WLT wsiadło ponad milion pasażerów, a same Warszawskie Linie Turystyczne stały się ważną częścią letniej oferty stolicy. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską