Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Poprowadź autobus w nowej aplikacji Ekobus

Poprowadź autobus w nowej aplikacji Ekobus

Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia nową edukacyjną grę komunikacyjną Ekobus. Dzięki specjalnej aplikacji jej uczestnicy będą mogli zasiąść za kierownicą autobusu i od najmłodszych lat oswajać się z ekologicznym transportem publicznym.

Użytkownik wcieli się w rolę kierowcy autobusu i pojedzie trasą, podczas której będzie musiał zmierzyć się z pytaniami z zakresu komunikacji miejskiej i ekologii. Po drodze przejdzie obok kilku charakterystycznych dla Warszawy atrakcji: Stadionu Narodowego, Syrenki Warszawskiej, Zamku Królewskiego, ZOO, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Pałacu Kultury i Nauki. Aplikacja dedykowana jest uczniom klas I-III szkoły podstawowej, ale korzystać z niej będzie mógł każdy, do czego zachęcamy także rodziców.

Poprzez grę Ekobus Zarząd Transportu Miejskiego zamierza podnieść świadomość wśród najmłodszych w zakresie dostępnych form transportu publicznego oraz tego, jak nasze decyzje wpływają na środowisko, w którym żyjemy. Aplikacja powstała w ramach kampanii „Nasza wspólna sprawa – ekologiczna Warszawa”, w której ZTM promuje zielone miejsca w stolicy i możliwość dotarcia do nich komunikacją miejską (zielonamapa.waw.pl).

Ekobus stanowi także uzupełnienie działań prowadzonych w ramach Wychowania Komunikacyjnego, w którym ZTM wraz z Miejskimi Zakładami Autobusowymi prowadzi zajęcia komunikacyjne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Gra dostępna jest za darmo na smartfonach i tabletach z systemem Android i iOS na stronie: ekobus.waw.pl.

opublikowano 22 listopada 2017r.
ostatnia aktualizacja 22 listopada 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Bilety dostępne niemal wszędzie

Bilety dostępne niemal wszędzie

Obecnie kupić bilety kartonikowe lub doładować Warszawską Kartą Miejską można niemal na każdym kroku. Na stołecznych ulicach stoi coraz więcej automatów biletowych, w bardzo wielu pojazdach komunikacji miejskiej można spotkać biletomaty mobilne, a tradycjonaliści w dalszym ciągu mogą wybrać się do saloniku prasowego lub jednego z Punktów Obsługi Pasażerów. Najnowszy numer iZTM poświęcamy sieci sprzedaży biletów.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską