Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Zajęcia komunikacyjne dla szkół – nabór zakończony

Zajęcia komunikacyjne dla szkół – nabór zakończony

Zarząd Transportu Miejskiego zakończył nabór na zajęcia komunikacyjne dla klas I – III ze szkół podstawowych z Warszawy w ramach projektu „Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa”.

Dziękujemy za zainteresowanie i liczne zgłoszenia. Niestety liczba chętnych placówek przewyższyła ilość przewidzianych miejsc. W przypadku zwolnienia się któregoś z terminów podamy informację na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych ZTM.

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym jest transport publiczny, poznają główne zasady bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską, dowiedzą się jak ona wpływa na środowisko naturalne. Uczniowie przekonają się o ekologicznych zaletach pojazdów elektrycznych, których przybywa na stołecznych ulicach. Cześć zajęć odbywać się będzie w podstawionym w tym dniu autobusie elektrycznym. 

Pierwsze zajęcia zaczynają się w czwartek 19 października 2017 roku.

opublikowano 18 września 2017r.
ostatnia aktualizacja 16 października 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Zielona Warszawa - ekologiczna komunikacja

Zielona Warszawa - ekologiczna komunikacja

Nigdy dość rozmawiania o ekologii - środowisko naturalne bardzo łatwo zniszczyć, a bardzo trudno odbudować jego równowagę. Mieszkańcy Warszawy mają to szczęście, że ich miasto jest bardzo zielone i nawet niedaleko centrum można znaleźć piękne parki, a nawet lasy. Nie trzeba też wyjeżdżać daleko poza stolicę, żeby znaleźć piękne przyrodniczo miejsca, w których zachowała się dzika przyroda. Najlepiej tam dotrzeć komunikacją miejską - to bardzo proekologiczny sposób podróżowania. Dlatego Zarząd Transportu Miejskiego przygotował Zieloną Mapę, która przedstawia atrakcje ekologiczne Warszawy i zawiera wskazówki, jak do nich dojechać. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską