Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Od 1 czerwca taniej za bilety dwustrefowe

Od 1 czerwca taniej za bilety dwustrefowe

1 czerwca wchodzi w życie nowa taryfa biletowa. Mniej zapłacą pasażerowie, którzy kupują bilety ważne w 1 i 2 strefie. Oferta oraz ceny biletów ważnych tylko w 1 strefie pozostaną bez zmian. To samo będzie dotyczyć biletów ważnych jedynie w 2 strefie.

Nowe ceny biletów dotyczą pasażerów, którzy kupują bilety dwustrefowe (ważne w 1 i 2 strefie). Po zmianach, które wchodzą w życie 1 czerwca bilet 30-dniowy imienny (ważny w strefie 1 i 2) będzie kosztował 180 złotych (obecnie 210 zł), a Bilet Warszawiaka 166 zł (obecnie 196 zł).

Znacząco obniżona zostanie również cena biletów 90-dniowych imiennych (ważnych w strefie 1 i 2), które do tej pory kosztowały 536 zł, a po obniżce będą kosztować 460 zł. Bilet Warszawiaka będzie kosztował 406 zł (do tej pory kosztował 482 zł).

Ta obniżka cen spowoduje, że przy zakupie biletu 30-dniowego będzie można zaoszczędzić 30 zł, a przy zakupie biletu 90-dniowego w portfelu pozostanie aż 76 złotych.

Po obniżce cen biletów: czteroosobowa rodzina (rodzice + dwoje dzieci uczących się w liceum w Warszawie), która w całości korzysta z biletów 90-dniowych imiennych, zaoszczędzi w ciągu roku nawet 1216 złotych.

Nowa taryfa może mieć również wpływ na jakość powietrza w stolicy. Tańsze bilety powinny zachęcić mieszkańców 33 podwarszawskich gmin, którzy do tej pory jeździli samochodami, by przesiedli się do komunikacji miejskiej.

Bilety na 1 strefę „po staremu”

Ponieważ niektórzy pasażerowie zgłaszali wątpliwości, dlatego wyjaśniamy, że bilety długookresowe imienne, ważne tylko na 1 strefę, po wprowadzeniu od 1 czerwca nowej taryfy, w dalszym ciągu będą dostępne w ofercie. Nie zmienią się także ich ceny.

Bilet długookresowy 30-dniowy imienny w dalszym ciągu będzie kosztował 110 zł (Bilet Warszawiaka, odpowiednio, 98 zł).

Z kolei cena biletu długookresowego 90-dniowego imiennego w dalszym ciągu będzie wynosić 280 zł (Biletu Warszawiaka 250 zł).

Bilety na 2 strefę także bez zmian

Nie zmieni się również oferta biletów ważnych tylko w 2 strefie. Bilet 30-dniowy imienny nadal będzie kosztował 112 zł (Bilet Warszawiaka 100 zł), natomiast za bilet 90-dniowy imienny trzeba będzie w dalszym ciągu zapłacić 282 zł (Bilet Warszawiaka 252 zł).

opublikowano 19 maja 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Odpocznij i baw się nad Wisłą

Odpocznij i baw się nad Wisłą

Wisła jest jednym z symboli miasta. Warto o tym pamiętać, szczególnie wtedy, kiedy obchodzimy Rok Wisły. Czy warszawiacy znają swoją rzekę, czy chcą i lubią po niej pływać? Letnie miesiące to znakomita okazja, żeby przywitać się z Wisłą i przy okazji zobaczyć stolicę Polski z innej perspektywy. To także doskonała okazja, by odpocząć i poczuć wiatr we włosach. W najnowszym numerze naszego Miesięcznika proponujemy wycieczkę po Wiśle. Sezon Warszawskich Linii Turystycznych się rozpoczął, więc prezentujemy pierwsze zdjęcia. Zaznaczamy, że to tylko niewielka część pięknych widoków, które czekają na pasażerów tramwaju wodnego. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską