Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Od 1 czerwca taniej za bilety dwustrefowe

Od 1 czerwca taniej za bilety dwustrefowe

1 czerwca wceszła w życie nowa taryfa biletowa. Mniej zapłacą pasażerowie, którzy kupują bilety ważne w 1 i 2 strefie. Oferta oraz ceny biletów ważnych tylko w 1 strefie pozostają bez zmian. To samo dotyczy biletów ważnych jedynie w 2 strefie.

Nowe ceny biletów dotyczą pasażerów, którzy kupują bilety dwustrefowe (ważne w 1 i 2 strefie). Po zmianach, które weszły w życie 1 czerwca bilet 30-dniowy imienny (ważny w strefie 1 i 2) kosztuje 180 złotych (obecnie 210 zł), a Bilet Warszawiaka 166 zł (obecnie 196 zł).

Znacząco obniżona zostaje również cena biletów 90-dniowych imiennych (ważnych w strefie 1 i 2), które do tej pory kosztowały 536 zł, a po obniżce kosztują 460 zł. Bilet Warszawiaka kosztuje 406 zł (do tej pory kosztował 482 zł).

Ta obniżka cen spowoduje, że przy zakupie biletu 30-dniowego można zaoszczędzić 30 zł, a przy zakupie biletu 90-dniowego w portfelu pozostaje aż 76 złotych.

Po obniżce cen biletów: czteroosobowa rodzina (rodzice + dwoje dzieci uczących się w liceum w Warszawie), która w całości korzysta z biletów 90-dniowych imiennych, zaoszczędzi w ciągu roku nawet 1216 złotych.

Nowa taryfa może mieć również wpływ na jakość powietrza w stolicy. Tańsze bilety powinny zachęcić mieszkańców 33 podwarszawskich gmin, którzy do tej pory jeździli samochodami, by przesiedli się do komunikacji miejskiej.

Bilety na 1 strefę „po staremu”

Ponieważ niektórzy pasażerowie zgłaszali wątpliwości, dlatego wyjaśniamy, że bilety długookresowe imienne, ważne tylko na 1 strefę, po wprowadzeniu od 1 czerwca nowej taryfy, w dalszym ciągu są dostępne w ofercie. Nie zmieniają się także ich ceny.

Bilet długookresowy 30-dniowy imienny w dalszym ciągu kosztuje 110 zł (Bilet Warszawiaka, odpowiednio, 98 zł).

Z kolei cena biletu długookresowego 90-dniowego imiennego w dalszym ciągu wynosi 280 zł (Biletu Warszawiaka 250 zł).

Bilety na 2 strefę także bez zmian

Nie zmieniła się również oferta biletów ważnych tylko w 2 strefie. Bilet 30-dniowy imienny nadal kosztuje 112 zł (Bilet Warszawiaka 100 zł), natomiast za bilet 90-dniowy imienny trzeba w dalszym ciągu zapłacić 282 zł (Bilet Warszawiaka 252 zł).

opublikowano 19 maja 2017r.
ostatnia aktualizacja 1 czerwca 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Odkorkuj się i jedź

Odkorkuj się i jedź

Każdy kierowca dobrze wie, co to znaczy stać w korku. Minuty mijają, wskazówki zegarka tykają „coraz głośniej”, a kolumna samochodów przesuwa się powolutku w kierunku kolejnych świateł. Spóźnienie do pracy, do lekarza czy na spotkanie jest w takiej sytuacji niemal pewne, a przecież, po dojechaniu na miejsce, trzeba jeszcze gdzieś zaparkować auto w centrum miasta. Nerwy, hałas, spaliny - tego wszystkiego można uniknąć, wybierając komunikację miejską. Tylko co zrobić, jeśli się mieszka poza Warszawą? W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem są parkingi "Parkuj i Jedź", które istnieją w stolicy już dziesięć lat. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską