Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Nowa taryfa – nowe możliwości

Nowa taryfa – nowe możliwości

Od 1 czerwca wprowadzone zostały zmiany w taryfie biletowej. Skorzystają na nich osoby dojeżdżające z okolic Warszawy, grupy pasażerów uprawnionych do przejazdów ulgowych, uczestnicy konferencji oraz turyści. Dodatkowo od września warszawscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych będą podróżować bezpłatnie.

Od 5 maja z 50-procentową zniżką mogą podróżować komunikacją miejską osoby związane z opozycją antykomunistyczną.

Bilety grupowe, trzydniowe i  konferencyjne

Pierwszą nowością, która pojawiła się w taryfie, jest bilet jednorazowy przesiadkowy grupowy ulgowy. Obowiązuje on dla maksymalnie 10 osób i kosztuje 22 zł. To ułatwienie dla podróżujących grup szkolnych i ich opiekunów, którzy do tej pory musieli kasować dużą liczbę biletów. Teraz wystarczy skasowanie jednego czy dwóch kartoników. Dzięki temu trudniej jest o pomyłkę, dzieci nie zgubią swoich biletów, a opiekunowie nie będą musieli trzymać wielu kartoników.

Do taryfy powrócił bilet trzydniowy. Oferta ta skierowana jest do turystów i osób przebywających w stolicy zaledwie przez kilka dni. Pasażerowie ci mogą raz skasować bilet, a następnie bez ograniczeń i potrzeby pamiętania o kasowaniu kolejnych, korzystać z komunikacji miejskiej. Jest to również dobry sposób na ograniczenie kosztów poruszania się po Warszawie. Bilet ważny w strefie 1. kosztuje 36 zł, w strefie 1. i 2. zaś - 57 zł. Są one również dostępne z ulgą 50 procent. Bilety te są ważne przez 72 godziny od momentu skasowania.

Przygotowane zostało również udogodnienie dla organizatorów wydarzeń kulturalnych, sportowych, konferencji czy kongresów: bilet konferencyjny. Organizator może kupić dla uczestników bilety, które będą ważne na konkretne dni. Warunkiem jest zakup biletów dla minimum 100 osób.

Taniej za bilety dwustrefowe

Od czerwca obniżone zostały ceny biletów długookresowych ważnych w 1. i 2. strefie. Np. pasażerowie korzystający z biletów 30-dniowych normalnych, które kosztowały 210 zł, zapłacą 180 zł i zaoszczędzą dzięki obniżce 30 zł miesięcznie. Jeszcze więcej zyskują użytkownicy biletów 90-dniowych (kosztujących wcześniej 536 zł), którzy teraz zapłacą 460 zł. W ich portfelach pozostanie 76 zł.

Ceny biletów 30-dniowych imiennych na strefy 1+2


normalny
ulgowy
BW/BW+
BMW/UBW/UBW+
stara cena
210 zł
105 zł
196 zł
98 zł
nowa cena
180 zł
90 zł
166 zł
83 zł

Ceny biletów 90-dniowych imiennych na strefy 1+2


normalny ulgowy BW/BW+ BMW/UBW/UBW+
stara cena
536 zł
268 zł
482 zł
241 zł
nowa cena
460 zł
230 zł
406 zł
203 zł

Legenda:
BW - Bilet Warszawiaka
BMW - Bilet Młodego Warszawiaka
UBW - Ulgowy Bilet Warszawiaka
BW+ - Bilet Warszawa+
UBW+ - Ulgowy Bilet Warszawa+

Uczniowie pojadą bezpłatnie

Bezpłatne przejazdy - od 1 września 2017 roku - przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów oraz uczniom mieszkającym w Warszawie i uczącym się w innych, niestołecznych szkołach podstawowych i gimnazjach. Uprawnienie jest wgrywane na specjalne spersonalizowane Karty Miejskie - Karty Ucznia, na cały okres pobytu dziecka w szkole (nie dłuższy niż 4 lata) i obowiązuje na obszarze 1. i 2. strefy.

Ulgi dla osób związanych z opozycją

Od 5 maja 2017 roku 50-procentową zniżką mogą podróżować również osoby, które pracowały po 1956 roku na rzecz organizacji politycznych i związków zawodowych, nielegalnych w rozumieniu przepisów obowiązujących do kwietnia 1989 roku. Z ulgi tej mogą korzystać również osoby, które nie wykonywały pracy w okresie przed dniem 4 czerwca 1989 roku na skutek represji politycznych.

Ponadto bezpłatnie podróżować mogą opiekunowie osób niepełnosprawnych (przewodnicy osób z chorobami narządu wzroku), które są zwolnione z opłat za przejazdy środkami lokalnego transportu zbiorowego, podróżujący po uprawnionego lub po odwiezieniu uprawnionego – wyłącznie na trasie od miejsca zamieszkania do placówki rehabilitacyjno-terapeutycznej na podstawie zaświadczenia.

opublikowano 11 maja 2017r.
ostatnia aktualizacja 1 czerwca 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

10 lat Warszawskich Linii Turystycznych

10 lat Warszawskich Linii Turystycznych

Świętujemy w tym roku 10-lecie Warszawskich Linii Turystycznych, organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego. Przez ten czas na pokłady jednostek pływających pod szyldem WLT wsiadło ponad milion pasażerów, a same Warszawskie Linie Turystyczne stały się ważną częścią letniej oferty stolicy. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską